Рада підтримала зміни до Конституції щодо вступу України в ЄС і НАТО

51516018_390204868212311_8223125195007721472_n.jpg

Рішення підтримали 334 депутата. 

Верховна Рада ухвалила президентський закон про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) (№ 9037).

За це рішення проголосували 334 народних депутата із 385 зареєстрованих у сесійній залі. Від «Блоку Петра Порошенка» за проголосували 132 депутата, від «Народного фронту» — 79, від Радикальної партії — 20, від «Батьківщини» — 19, від «Самопомочі» — 24, від групи «Воля народу» — 16, від групи «Відродження» — 5. У той же час, від «Опозиційного блоку» жоден депутат не підтримав це рішення.


Законом у преамбулі Конституції встановлюється, що Верховна Рада, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу країни, приймає цю Конституцію — Основний Закон України.

Статтею 85 передбачено, що до повноважень Верховної Ради належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

У статті 102 встановлюється, що президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

Статтею 116 визначається, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі та НАТО.

Водночас, із тексту Конституції виключається пункт 14 розділу XV «Перехідні положення». У ньому йдеться про те, що використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Фото: Роман Пєтушков

Джерело:  УНІАН:

Присылайте нам интересные фотографии, происшествия, дтп, афиши, проблемы с ЖКХ, а так же рекламные предложения на почту: kievinform.com@gmail.com Сделаем наш город лучше вместе!
Top