Рада підтримала зміни до Конституції щодо вступу України в ЄС і НАТО

Рішення підтримали 334 депутата. 

Верховна Рада ухвалила президентський закон про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) (№ 9037).

За це рішення проголосували 334 народних депутата із 385 зареєстрованих у сесійній залі. Від “Блоку Петра Порошенка” за проголосували 132 депутата, від “Народного фронту” – 79, від Радикальної партії – 20, від “Батьківщини” – 19, від “Самопомочі” – 24, від групи “Воля народу” – 16, від групи “Відродження” – 5. У той же час, від “Опозиційного блоку” жоден депутат не підтримав це рішення.


Законом у преамбулі Конституції встановлюється, що Верховна Рада, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу країни, приймає цю Конституцію – Основний Закон України.

Статтею 85 передбачено, що до повноважень Верховної Ради належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

У статті 102 встановлюється, що президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

Статтею 116 визначається, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі та НАТО.

Водночас, із тексту Конституції виключається пункт 14 розділу XV “Перехідні положення”. У ньому йдеться про те, що використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Фото: Роман Пєтушков

Джерело:  УНІАН:

Next Post

У Києві поліцейські накрили порностудію з веб-моделями

Пт Лют 8 , 2019
У Києві чоловік орендував чотириповерховий будинок і зробив з нього порностудію. Зловмисник найняв на роботу 20 веб-моделей, двох адміністраторів, які на місці керували процесом і вербувальницю, яка проводила співбесіди. Дівчата працювали в три зміни і отримували за зйомки 40% від загального прибутку, – повідомляє місцеве видання. Приміщення було оснащено спеціальною […]
Поліція

Можливо ви пропустили?