З початку військової агресії Росії проти України статус учасника бойових дій отримали 548 співробітників органів прокуратури.
Про це йдеться у відповіді на офіційний запит Gazeta.ua до офісу генеральної прокуратури України.
УБД надавали на підставі вимог постанови Кабінету міністрів від 20.08.2014 № 413 “Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення”.
На запитання, чи є у штаті генпрокуратури працівники, що безпосередньо брали участь у бойових діях не відповіли, бо ці дані “для службового користування”.
“Під час виконання завдань у зоні АТО загинули два працівники органів прокуратури”, – написали у відповіді.
Проблема з верифікацією учасників бойових дій лишається і донині, – каже Андрій Мамалига колишній командир добровольчого батальону “Айдар”.
“Зараз готують закон про верифікацію тих, хто брав участь в захисті України. Багато хто досі не отримав УБД , бо відсутні документи. На законодавчому рівні проблему вирішили лише цього року. Дмитро Ярош та Яна Зінкевич отримали УБД цього року”, – говорить Мамалига.
В багатьох добровольців нема посвідчення учасника бойових дій, оскільки в них відсутні документи, які це підтверджують.
“Якщо зараз ввести повторну верифікацію, то проблеми виникнуть у всіх, окрім прокурорів, які відкривали більше 10 тисяч кримінальних справ проти військовослужбовців та добровольців, бо вони мають всі документи”, – додає Андрій Мамалига.