Як виглядала вулиця Глибочицька в Києві в 1970-х роках. Архівне фото

У мережі показали, як виглядала вулиця Глибочицька у Києві у 1970-х роках. Деяких будинків уже немає – їх було знесено.

Про це розповіли у Facebook-групі “Спрага. У Києві цікаво” та показали архівне фото вулиці.

“Вулиця Глибочицька. Стара забудова. Будинки знесені наприкінці 1970-х років”, – так підписали фото автори сторінки про історію Києва.

Глибочицька

Вулиця відома з кінця XVIII століття як частина шляху від Подолу на Житомирську дорогу, який ще називали Биховською дорогою від невеликої місцини Биховщина на цій трасі. Свою назву вулиця отримала від струмка який має назву Глибочиця, про струмок відомо з часів Русі. Вздовж русла Глибочиці і було прокладено вулицю.

Тривалий час Глибочицька була невпорядкованою, але 1906 року благоустроєм вулиці зайнялась місцева влада, і вже в 1909 році по ній були прокладені трамвайні колії.

Забудова вздовж вулиці почалась формуватись початку XIX століття. Будинки по вулиці були в основному одно – двоповерховими. За розписом вулиць Києва вулиця належала до найнижчого 4-го розряду. Лише в останній чверті XIX століття тут почалося зведення дво – триповерхових цегляних будинків.

В другій половині XIX століття та на початку ХХ століття вздовж вулиці зводилися будівлі промислових підприємств. Над частиною вулиці домінували будівлі Покровського жіночого монастиря, на Глибочиці була дерев’яна брама зі входом на територію монастиря.

В 1960-х років почалась реконструкція вулиці,історичну житлову забудову було знесено. Також змінено рельєф схилу Щекавиці у місці її прилучання до Глибочицького урочища. Вулицю було відведено під забудову промисловими підприємствами. На вулиці споруджується декілька житлових комплексів, промислову забудову планують поступово знести.

Next Post

Як будували метро у Києві: цікаві архівні фото

Вт Кві 23 , 2024
У мережі показали архівні фото будівництва першої черги метро Києва з 1958-го по 1963 рік. Відповідні фото опублікували у спільноті “Старі фото Києва” у Facebook. Так, ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного показали, як столичні будівельники споруджували підземний проміжний вестибюль станції “Арсенальна” майбутнього новітнього транспорту столиці. Спорудження підземного проміжного вестибюля станції “Арсенальна”, […]
Метро Дніпро

Можливо ви пропустили?