Проіснував лише 10 років: як виглядав старий цирк у центрі Києва

По завершенню Другої світової війни Київ мав великі руйнування. Зокрема це стосувалося і центральних вулиць столиці, де в той час знаходився цирк Крутікова. Він був розташований на місці вже колишнього кінотеатру “Україна”, на вулиці Городецького, та проіснував лише десяток років.

Апостроф” з посиланням на “Київ від минулого до майбутнього” розкаже історію цирку, який проіснував лише 10 років.

Цирк Петра Крутікова або Гіппо-палас

Петро Крутіков мав посаду в апараті київського генерал-губернатора. Відрізняючись самостійністю у прийнятті рішень та поведінці, він вирішив залишити службу та відійшов до відлюдного життя на батьківщині, де займався дресуванням коней, що були його пристрастю. Ця захопленість привела його до створення кінного цирку “Гіппо-палас”, який було зведено за його власні кошти, зруйнований совковою армією під час підриву центру Києва у 1942 році.

У серпні 1944 року, перед центральним стадіоном, з’явився тимчасовий цирк шапіто. Через обмежені розміри, не всі охочі могли відвідати виступи, тому деякі з них проводились просто неба на Трухановому острові.

Цирк Київ

Проте вже у 50-х роках, за лічені два місяці, на розі Великої Васильківської (раніше Червоноармійська) та вулиці Саксаганського було зведено нову будівлю цирку. До війни тут стояв прибутковий будинок, який знищили у 1943 році.

Прибутковий будинок

Тогочасні газети публікували, що «новий, чудово оснащений цирк став окрасою міста і чудовим подарунком для жителів Києва».

Цирк офіційно розпочав свою роботу 19 серпня 1950 року. Проте споруда була лише тимчасовою, адже в ній не було опалення, не було гримерок для артистів та фоє для відвідувачів. Ось як у 1950-1960 роках виглядала будівля цирку.

Цирк Київ Цирк Київ Цирк Київ Цирк Київ

Також були кадри того, як виглядала площа перед цирком у 1951 та 1957 роках:

Велика Васильківська 45 Велика Васильківська 45

Цирк пропрацював всього 10 років, поки не було збудовано сучасну будівлю цирку на площі Перемоги, яка відчинила свої двері 5 листопада 1960 року.

Сьогодні за адресою Велика Васильківська, 45 знаходиться житловий комплекс з магазинами на першому поверсі:

Велика Васильківська 45

Next Post

Як виглядала Поштова площа у Києві понад 100 років тому: архівні фото

Нд Кві 7 , 2024
У мережі показали архівні фото Поштової площі у Києві у 1900-х роках. Унікальні фото були опубліковані на сторінці спільноти “Спрага: в Києві цікаво” у соціальній мережі Facebook, – передає Апостроф. “Пристань на Поштовій площі, 1916 рік“, – йдеться у повідомленні: Поштова площа розташована в Подільському районі Києва. В епоху Київської Русі, як вважається, […]
Архівні фото

Можливо ви пропустили?