Як виглядала Поштова площа у Києві понад 100 років тому: архівні фото

У мережі показали архівні фото Поштової площі у Києві у 1900-х роках.

Унікальні фото були опубліковані на сторінці спільноти “Спрага: в Києві цікаво” у соціальній мережі Facebook, – передає Апостроф.

Пристань на Поштовій площі, 1916 рік“, – йдеться у повідомленні:

Архівні фото

Поштова площа розташована в Подільському районі Києва. В епоху Київської Русі, як вважається, тут було розташовано одне з восьми київських торгових місць, згадуваних у літописах. Назва, під якою ми її знаємо сьогодні, з’явилася у першій половині 18 століття, хоча будівництво поштової станції тут відбулося тільки в 1846 році. У 19 столітті площу також називали площею Різдва через церкву Різдва Христового, що була побудована тут між 1810 і 1814 роками та зруйнована у 1930-х.

Поштова площа

Поштова площа в Києві на початку 1900-х років була одним із впізнаваних місць міста. Розташована на березі Дніпра, ця площа була значним транспортним та торговельним вузлом, а також популярним місцем для прогулянок містян. В ті часи, коли автомобільний транспорт ще не став масовим, значна частина площі була відкритою для пішоходів.

Поштова площа також слугувала важливою транспортною точкою, звідки відходили кінні трамваї та пізніше – електричні, з’єднуючи центральні райони міста з іншими його частинами. Це сприяло розвитку торгівлі та культурного обміну, що зробило площу одним із символів прогресивного і сучасного Києва того часу.

В середині 1970-х років, з нагоди будівництва метрополітену, площа пройшла масштабну перебудову, була значно розширена, зокрема шляхом залучення частини Боричевого узвозу, і зміщена на північ.

Next Post

В мережі показали фото з Контрактового ярмарку 1910-тих років

Чт Кві 11 , 2024
Українські ярмарки столиці початку XX століття були не лише торговими майданчиками, а й місцями зустрічі, обміну досвідом, певними культурними та соціальними центрами. Серед них особливе місце займав Контрактовий ярмарок, який відбувався в Києві. Архівні фото 1910-х років дозволяють поглянути, як відбувалася торгівля в Києві в той час. “Апостроф” з посиланням “Клуб Корінного Киянина” […]
Контрактовий-ярмарок

Можливо ви пропустили?