Як виглядає найстаріший житловий будинок Києва

Найстаріший будинок Києва, побудований у 18 столітті, розташований на Контрактовій площі, 7. Він все ще належить родині Нечаєвих, пращур яких купив будинок у 19 столітті.

Найстаріший будинок Києва

Про історію будинку розповіло видання Gazeta.ua.

Першим власником садиби був дворянин Леонтій Вишневський. Він перебудував дім, перший поверх зробив кам’яний. Завдяки цьому йому вдалося пережити пожежу на Подолі 1811 року, коли вогонь знищив тисячі будинків та понад десяток церков.

Максим Нечаєв купив цю садибу з виходом на Контрактову площу у 1891 році. Тоді тут виготовляли відомі в Києві “Нечаєвські пряники” і торгували ними під час контрактових ярмарків.

1931 року радянська влада розстріляла двох синів Нечаєва. Загалом вісім членів сім’ї у роки радянської влади розстріляли, один загинув у бою під Крутами. З початком Другої світової всіх, хто вижив, повернулися до Києва.

1962 року будинок націоналізували, залишивши господарям лише кімнату на другому поверсі. По сусідству заселили п’ять сімей. Після перебудова правнук Максима Нечаєва повернув будинок у власність родини.

Наразі будинок має статус пам’ятки архітектури і охороняється державою. Найстаріший будинок Києва Найстаріший будинок Києва

 

 

Next Post

Як у 1950-х роках будували Палац спорту: архівні фото

Ср Тра 8 , 2024
Завдяки архівним світлинам можна побачити, як будували столичний Палац Спорту. Фото опублікували на Facebook-сторінці “Клуб Корінного Киянина”. “Кінець 1950-х. Будівництво Палацу Спорту”, – йдеться у підписі до фото. На опублікованих знімках можна побачити молодих будівельників на даху споруди, процес будівництва всередині палацу, процеси закладання фундаменту та зведення стін. Палац спорту — чотириповерхова […]
Палац Спорту

Можливо ви пропустили?