В мережі згадали знесену історичну будівлю на вулиці Златоустівська

Стародавній Київ прекрасний, але з часом у місті втрачаються деякі історичні об’єкти. У мережі опублікували фото будинку 19 століття по адресі вулиця Златоустівська, 70, знесеного в 1985 році.

Фото показали в Facebook-групі “Київ, жива історія”.

Вулиця виникла в 30-х роках XIX століття і тому, що знаходилася поза містом, називалася Загородня (Заміська). Сучасну назву отримала у 1869 році – від церкви Іоанна Золотоуста (так звана Залізна церква). З 1926 року мала назву Володарського, на честь російського діяча Володарського. У 2000 році було відновлено історичну назву.

Вулиця Златоустівська

Назву вулиці пишуть по-різному – існує два варіанти – у тексті рішення Київради представлено Златоустівську, у розпорядженні КМДА – Золотоустівську), обидва фігурують на різних табличках та покажчиках, в інформаційних джерелах. Але в офіційному довіднику “Вулиці міста Києва” (2015) представлено лише один варіант Златоустівська.

Вулиця почала забудовуватися у 1830-х роках – тут було селище відставних воїнів, яке так і назвали Солдатська слобідка. Цегляні чи змішані прибуткові будинки почали зводити тут у другій половині ХІХ століття.

На вулиці майже не збереглося старовинних забудов. Вулиця переважно забудована цегляними п’ятиповерхівками 1950-60-х років та сучасними багатоповерховими будинками 1970-х-2000-х років. Багато давніх будинків на вул. Златоустівській було знесено ще у 1980-х роках, будинок №30 знесено у лютому 2014 року, будинок №35 – восени 2016 року.

Next Post

Вивезення ТПВ в Києві

Пт Тра 3 , 2024
Вивезення твердих побутових відходів є досить важливою справою, від якої залежить стан навколишнього середовища. Професійний та відповідальний підхід до вивезення ТПВ в Києві дозволить підтримувати чистоту та порядок в місті та на його околицях. Обираючи надійну компанію для вивезення сміття, ви підвищуєте якість життя та запобігаєте забрудненню природних ресурсів. Компанія […]

Можливо ви пропустили?