Плиту якого типу краще вибрати для використання на домашній кухні? Зручну електричну модель, економну газову чи, можливо, інноваційну індукційну? Щоб дати вичерпну відповідь на це питання, потрібно проаналізувати головні переваги й недоліки всіх трьох різновидів пристроїв для приготування їжі.
Електрична плита – популярний сучасний варіант
Кухонні плити електричного типу набули значного поширення завдяки низці суттєвих переваг. Плюси класичних електроплит:
- Привабливий зовнішній вигляд. Плита BEKO в MOYO, виконана в нетипових кольорах модель від Gorenje або будь-яка інноваційна розробка Самсунг — яскраві приклади стильних електричних плит.
- Безпечність моделей від відповідальних виробників. Популярні бренди оснащують свої розробки системами захисту від перегріву та стрибків напруги в мережі.
- Ергономічність та адаптивність. Встановити електроплиту можна в будь-якому місці, де є доступ до централізованої електромережі або автономних джерел енергії.
- Великий вибір моделей. На ринку представлені галогенні, ТЕНові, оснащені стрічковим нагрівальним елементом пристрої. Всі вони мають високий ККД і зручний інтерфейс керування.
Головний недолік електричних пристроїв для приготування їжі – висока тривалість нагріву робочої поверхні.
Індукція — модне рішення, яке точно заслуговує на увагу
Індукційні моделі пристроїв – різновид електричних плит, який використовує для нагріву явище електромагнітної індукції. Найголовніше їхня перевага – це висока швидкість приготування їжу та підвищена безпечність.
В процесі експлуатації девайси індукційного типу нагрівають тільки посуд – їхня поверхня залишається холодною за будь-яких умов. Крім того, такі плити можуть похвалитися надвисоким ККД, який перевищує 90%.
Завдяки гнучким налаштуванням та продуманій конфігурації процес експлуатації індукції легкий та зручний.
Серед недоліків таких пристроїв:
- можливі складнощі під час пошуку підходящого посуду;
- висока вартість.
Газові плити — вічна класика
Плити, які працюють від централізованої мережі газопостачання або використовують скраплений природний газ, користуються популярністю ще з середини позаминулого століття. Причиною незмінно високого попиту на них слугує:
- Висока швидкість нагрівання. На газовій плиті приготувати складну страву можна значно швидше, ніж на будь-якій іншій.
- Можливість використання будь-якого посуду для приготування їжі. Головна вимога до ємностей – термостійкість матеріалів, з яких вони виготовлені.
- Економічність. Газові плити витрачають невелику кількість природного газу навіть при інтенсивних навантаженнях.
- Зручність та легкість експлуатації. Всі механічні елементи керування знаходяться на фронтальній панелі та швидко реагують на дії користувача.
Недоліки газових плит – можливість використання лише в приміщеннях з якісною та потужною системою вентиляції і ризик витоку природного газу за умови порушення правил експлуатації.
Уникнути будь-яких неприємностей у процесі використання газових плит допомагає:
- суворе дотримання всіх рекомендацій з користувацького керівництва;
- регулярне проведення діагностики (раз на 9-12 місяців);
- негайне припинення експлуатації у випадку виявлення проблем у роботі системи газопостачання або самої плити.
Всі три різновиди плит чудово підходять для використання в домашніх умовах. Користувачі, які бажають отримати максимально зручний девайс для приготування їжі з мінімумом недоліків, можуть звернути увагу на комбіновані моделі (електрика + газ, індукція + газ).