Як виглядав легендарний київський ресторан “Кукушка”. Архівне фото

Наприкінці 30-х – на початку 50-х років у Києві було відкрито ресторан “Кукушка”. Комплекс з літнього та зимового ресторанів, двох маленьких кафе з буфетом.

Розміщався ресторан за адресою – Паркова дорога, 16. Це місце було точкою збору молоді, яка виражала антирадянський дух. “Стиляги” влаштовували там джазові вечори. Після цього ресторан став популярним серед богеми Києва. Тут проводили банкети, дні народження та весілля. Насолода була не з дешевих. Як стверджують ті, хто побував там бодай раз, враження були гарантовані. Як від місця, так і страв. Після святкування гості вирушали на прогулянку Петровською алеєю та Парковою дорогою.

ресторан "Кукушка"

Популярними стравами були – м’ясо лісової дичини, заєць під сметанною підливою. До закладу можна було приходити зі своїм алкоголем. Це якраз було те “гніздечко”, про яке мріяли кияни після війни.

Щодо незвичайної назви ресторану, то виявляється, ще до революції ця частина Царського (так він тоді називався) саду називалася “Кукушкина дача”, чи нею володіла якась мадам Кукушкіна, чи надмірне кукування птахів порушувало там заповідну тишу. І в цій місцевості жили тоді босяки, які влітку жили в куренях і яких називали “кукушкині діти”. Цікаво, що 22 червня рівно о 4:00, коли бомбардували Київ, перша німецька бомба розірвалася саме на території Кукушкиної дачі. Ось від цієї назви, можливо, і походить назва ресторану.ресторан "Кукушка" ресторан "Кукушка" ресторан "Кукушка" ресторан "Кукушка" ресторан "Кукушка"

Заклад закрився, але вид з Петрівської алеї залишився таким самим. Сьогодні на місці легендарного ресторану знаходиться КВЦ “Парковий”.

Джерело: Апостроф

Next Post

Як виглядала столична Солом’янка у 1880-тих роках

Сб Тра 4 , 2024
З’явилось архівне фото Солом’янського району Києва – на фотографії помітно, якою була Солом’янка у далекому XIX столітті. Видання “Апостроф“, посилаючись на “Клуб Корінного Киянина” покаже, як виглядала столична Солом’янка у 1880-х роках. До фотографії залишили наступний допис: “Солом’янка. Такою вона була в 1880-х роках”. Цікаво зауважити, що з середини XIX століття територія, […]
Солом'янка

Можливо ви пропустили?