На сьогодні в Україні функціонує велика кількість платформ, на яких можна придбати майно збанкрутілих компаній, земельні ділянки, конфіскат, матеріали для будівництва та промисловості. Процес купівлі-продажу відбувається на електронних аукціонах, де продавцями є державні та комунальні організації, банки, народні господарства, комерційні організації, а покупцями — фізичні та юридичні особи. Електронні торги відбуваються на електронних майданчиках, у тому числі у системі «Прозоро.Продажі».
Що можна купити на електронних торгах
Електронний аукціон розпочинається з розігрування лоту. Продавець встановлює початкову вартість свого лота та крок ставки. Торги проходять у три тури, під час яких учасники пропонують свою вартість за лот, вищу за початкову. Переможцем стає той, хто запропонує найвищу ставку.
Продавцем надаються документи, що підтверджують право власності на майно, а також технічна документація.
На електронному аукціоні можна придбати наступне:
- майно державних та комунальних підприємств;
- земельні ділянки, недобудовані об’єкти;
- майно, конфісковане банками (квартиру, будинок, офісне приміщення, автомобіль);
- об’єкти малої приватизації;
- заарештоване рухоме та нерухоме майно;
- ресурси, такі як деревина, металобрухт та інші;
- сільськогосподарську продукцію.
На аукціоні також можна придбати права вимог щодо кредитних договорів ліквідованих банків, дозвіл на використання надр, право перевезення вантажів вагонами української залізниці. У торгах виключається участь нелегальних лотів. Організації та представники бізнесу виставляють на продаж майно, нерухомість, товари лише на законних підставах.
Як стати учасником електронних торгів
Отримати доступ до електронних торгів, у тому числі до системи «Прозоро» можна тільки через авторизовані майданчики. Українська універсальна біржа — ліцензована компанія із високим рівнем акредитації. Зареєструвавшись на цьому майданчику, клієнт отримує можливість взяти участь у торгах та купити товар, майно або нерухомість за найкращою ціною.
Команда професіоналів УУБ надає своїм клієнтам такі послуги:
- швидкий та простий спосіб реєстрації в аукціоні;
- юридичні консультації;
- розсилку з актуальними лотами;
- супровід та підтримку на всіх етапах торгів;
- гарантію безпеки та прозорості угод купівлі-продажу;
- анонімну участь в онлайн-аукціоні.
Інтерфейс офіційного сайту Української універсальної біржі оснащений інструментами та зручною навігацією, за допомогою яких можна легко відшукати потрібний лот, вивчити його технічну документацію, а також інформацію про продавця.
Клієнти отримують повідомлення про нові цікаві пропозиції в електронних листах. На веб ресурсі УУБ публікується інформація про зміни у законодавстві, які регламентують правила продажу державного майна, зокрема природних ресурсів. Подібні зміни щодо торгівлі деревиною були внесені до законопроєкту у лютому 2021. З новими правилами продажу деревних матеріалів можна ознайомитись, перейшовши за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/ .