Верховний Суд ухвалює рішення на користь рівненського рейдера

У Рівному група юристів-спортсменів кілька років поспіль організовано відбирає в людей житло та бізнес.

Очолює злочинне угруповання місцевий підприємець Андрій Федорчук.

Попри те, що суди місцевого рівня стають на бік постраждалих, бізнесмен знайшов підтримку у вищій інстанції – Верховному Суді України.

Одними із перших жертв стала пара пенсіонерів, у яких молодики відібрали будинок. Житло пара отримала по договору пожиттєвого утримання, проте зловмисники прийшли вночі та змушували чоловіка та жінку покинути хату.

У травні 2017 року жертвами групи аферистів стали власники готельно-ресторанного комплексу «Золоте Руно».

Близько першої години дня 25 травня до воріт комплексу прийшли хлопці спортивної статури разом із працівником Державної виконавчої служби Сергієм Коженовим.

За його словами, він виконував доручення Рівненського господарського суду та мав перевірити, чи є в приміщенні ресторану фірма «Фінанс Траст Груп», яка нібито колись привласнила собі майно комплексу. Зайшовши до ресторану, судовий виконавець не побачив там слідів присутності фірми та покинув місце.

Далі за справу взялися хлопці, які силою виштовхали з «Золотого Руна» його власника Михайла Калюжного.

“Виконавча служба разом із молодиками прийшла перевірити будівлю на наявність людей з фірми «Фінанс Траст Груп». Людей там не виявилось, тому представники ДВС зробили свою роботу та пішли собі.

А молодики після цього виштовхали нас із будівлі, закрились там і не хочуть залишати будівлю. З ними були чоловіки, які відразу взялися міняти замки”, – розповів син чоловіка Дмитро.

На місці в цей час були присутні поліцейські, але перевіряти особи молодиків почали лише тоді, коли прибув начальник міського відділу поліції Василь Зелінський. Усіх, хто мав причетність до захоплення «Золотого Руна», відвезли до відділку поліції.

Керуючий ДВС у Рівному Павло Якобчук зазначив, що його працівник ніяким чином не брав участі в силовому захопленні: його робота полягала в перевірці приміщення. Молодики ж, які прийшли з ним, були нібито представниками однієї зі сторін судового процесу в Рівненському господарському суді.

Те, що його супровід застосує силу до присутніх у ресторані, працівник ДВС передбачити, начебто, не міг.

“Він сьогодні виїжджав з метою перевірки рішення суду, згідно з яким «Фінанстрансплюс» мали покинути приміщення.

Їх там не виявилося. Виконавець заніс це в протокол і поїхав собі на роботу”, –  сказав Якобчук.

Бачення ситуації зі сторони Калюжних пояснив їх адвокат Ігор Іванюк.

“Мої підзахисні колись дали своє майно під заставу, коли брали грошовий кредит в одному з рівненських банків (Фідобанк, – ред.).

Банк потім продав борг Калюжних фірмі «Фінанс Траст Груп», а з ним вона формально отримала у власність і приміщення.

Потім все майно дивним чином перейшло до рук особи на ім’я Дмитро Стецюк. І тепер ці дві сторони воюють між собою за майно Калюжних, які своєю чергою намагаються за допомогою апеляції повернути готельно-ресторанний комплекс, який фактично й досі належить їм”, – розтлумачив правник.

За словами Калюжних, до справи може бути причетний чоловік, якого звуть Андрій Федорчук. У Рівному його ім’я часто з’являється в епіцентрі господарських скандалів.

Представники Калюжних неодноразово бачили Федорчука біля їхнього ресторану, адже це вже третя спроба «захопити» приміщення. Однак попередні рази були невдалі.

Це фото зробив один із товаришів Михайла Калюжного ще 3-го травня, коли до «Золотого руна» вперше навідались підозрілі гості. На фото – Андрій Федорчук. Під час силового захоплення ресторану “Золоте Руно” він також сидів у своєму автомобілі неподалік.

1

Іще у 2014 році ідентична історія трапилася із мешканцями житлового будинку, які отримали його у спадок: родина доглядала за парою стареньких, а ті офіційно внесли їх до свого заповіту згідно з договором про довічне утримання. Родина Стасюків власноруч відремонтувала хату, однак відсудити дім встигли “родичі” старенької пари.

Цей громадянин  Федорчук Андрій Богданович, хай покажеться, він є представником (набувачем) цього будинку.

Люди з Лермонтова, Здолбунівської  … Він стільки людей виселив з будинків безпідставно і сьогодні хоче виселити мою сім’ю, яка складається із 7 чоловік”, – розповідав глава родини Віктор Стасюк.

Рівненська обласна асоціація по сільському будівництву “Райагробуд”, що також належить до постраждалих від махінацій рейдера, подала проти Андрія Федорчука судовий позов.

Бізнесмена зобов’язали повернути незаконно привласнене майно. Підприємець же подав зустрічні позови в апеляційні інстанції. При цьому представники постраждалих сторін заявили про подання фіктивних апеляцій на відкликання рішення міського суду від їх імені.

Справа дійшла до Верховного суду: саме у цій інстанції почали висувати рішення на користь Федорчука та вимагати із судів міського рівня справ проти рейдера. Таким чином Верховний суд саботує належний розгляд справ у першій (міський суд, – ред.) та апеляційній інстанціях. Примітно, що аналогічну схему саботажу виконання судових рішень застосовують у кількох паралельних провадженнях, де фігурує Андрій Федорчук.

За словами адвокатів постраждалих сторін, справу намагається взяти під контроль особисто голова Верховного Суду Ярослав Романюк.

1

Сам Федорчук також позивався проти місцевого адвоката за “поширення неправдивої та компромативної інформації проти нього”.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв, що у Старосільському лісництві Рівненського природного заповідника копачі бурштину знищили три гектари заповідної зони.

Кілька десятків нелегалів працюють у важкодоступному місці серед болот, в’їзд на які карається штрафом. Окрім нищення флори і фауни, роботи на болоті ще й небезпечні для екології краю. Копачі бурштину вимивають тонни ґрунту, через що на поверхню можуть піднятися радіоактивні пласти, адже ця територія була уражена після Чорнобильської катастрофи.


Олег Виговський

для ІНФОРМАТОРа

Next Post

Музичні фонтани на Майдані і Русанівці коштуватимуть киянам 5,7 мільйона

Пт Чер 9 , 2017
Обслуговування 8 світломузичних фонтанів на Майдані Незалежності, Хрещатику, вулиці Великій Васильківській, 119 та на Русанівці обійдеться у 5,7 мільйона гривень. Про це заявила керівник КП “Київводофонд” Світлана Козловська, повідомляє 44.ua. “Планова вартість обслуговування фонтанів на 2017 рік становить 5,7 мільйона гривень”, – сказала вона. За словами Козловської, у цю суму […]
Фонтан-Хрещатик

Можливо ви пропустили?