Збитки столичної підземки за останні пів року становили майже 2 млрд гривень

Збитки столичної підземки за останні пів року становили  майже 2 млрд гривень

Доходи КП «Київський метрополітен» за першу половину 2024 року становили  2,581 млрд гривень, а витрати – 4,531 млрд.

Про це представники КП заявили під час засідання комісії КМДА з аналізу фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств у понеділок, 12 серпня.

Таким чином, збиток столичної підземки за останні пів року становив 1,95 млрд гривень за  планового  збитку 1,98 млрд.

Метро Київ

Як повідомили  в  КП «Київський метрополітен», у  порівнянні з аналогічним періодом 2023 року витрати метрополітену зросли на 1 млрд 937 грн, а доходи – лише на 639 млн. Передусім збільшилися витрати на амортизацію, оплату праці, матеріали, сировину та електроенергію.

Водночас пасажиропотік у порівнянні з першою половиною минулого року збільшився на 11 млн пасажирів. З 1 січня до 1 липня 2024 року київське метро перевезло 117,7 млн людей, із них 29,9 млн пільговиків (до кількості платних перевезень входять зареєстровані поїздки тимчасовими маршрутами наземного транспорту між станціями «Либідська» та «Теремки»).

«Збитковість пояснюється значним падінням пасажиропотоку та, відповідно, доходів від перевезення пасажирів у зв’язку з проведенням воєнного стану в Україні, а також тарифом, який є нижче економічно обґрунтованого рівня», – заявив представник КП «Київський метрополітен».

Водночас у звіті комунального підприємства, який було озвучено на засіданні, не зазначено, якою є частка збитків столичної підземки від закриття шести станцій «синьої» гілки у зв’язку з затопленням тунелю між станціями «Либідська» та «Деміївська».

Нагадаємо, в січні 2024 року тодішній очільник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський заявив, що економічно обгрунтований тариф на проїзд у київському метро має становити понад 30 гривень. У березні цього року Брагінського було звільнено з посади, а його обов’язки тимчасово покладено на головного інженера підприємства Віктора Вигівського.

Проте вже в липні Вигівський опинився під домашнім арештом:  йому повідомлено про підозру  в  службовій недбалості, яка призвела до затоплення тунелю на «синій» гілці. Також під домашнім арештом опинився начальник служби колії, тунельних споруд і будівель столичного метрополітену.

Автор: Каштан.NEWS

Next Post

Нацбанк приурочив випуск нових гривень до Дня Незалежності України

Ср Сер 14 , 2024
Національний банк України до 33-ї річниці Незалежності  випустив і вводить в обіг модифіковані банкноти номіналом 50, 500 та 1000 гривень, які доповнені сучасним дизайном і гаслом «СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!». Про це повідомляє пресслужба НБУ. «Національна валюта поряд із іншими державними символами є атрибутом, який визначає незалежну державу. Гроші — не […]
Гривня

Можливо ви пропустили?