Як виглядав Київ у 1918 році: архівні фото, зроблені з повітря

У мережі з’явилися архівні фото Києва, зроблені з повітряної кулі у 1918 році.

Фото опублікував ресурс “Спрага: в Києві цікаво”.

На фото видно ландшафт Києва на початку ХХ століття: центр міста, нову забудову, Дніпро.

У 1918 році в Європі точилася Перша світова війна. А у березні 1918 року німецькі війська вступили до Києва. Це відбувалося в ході наступу австрійсько-німецьких військ Центральних держав, які були запрошені Українською Центральною Радою у рамках Берестейських домовленостей.

Знімки з повітряної кулі були зроблені німецькими фотографами.

Ставлення киян до німецького війська було неоднозначним: з одного боку, це все-таки були визволителі від більшовиків, з іншого — німці уособлювали ворога, з яким кілька років велася важка війна. Проте, на відміну від більшовиків, німецьке військо спочатку поводило себе коректно. Німецька комендатура зайняла будинок Дворянського зібрання на Думській площі (нині — Майдан Незалежності), німецький гарнізон у Києві становив близько 30 тисяч вояків. Пересвідчившись у нездатності Української Центральної Ради до державного керівництва, німці підтримали державний переворот 29 квітня 1918 року, який змінив соціалістичний режим на більш поміркований — гетьманат Павла Скоропадського.

Київ з повітря Київ з повітря Київ з повітря Київ з повітря

Next Post

Столичний краєзнавець показав як виглядала вулиця Соляна

Вт Чер 25 , 2024
Столичний краєзнавець Кирило Степанець показав як виглядала вулиця Соляна всього лише 44 роки тому. Вулиця Соляна на Татарці. Ліворуч знаходиться будинок 58, праворуч – 49 від якого йде Перехресний провулок в бік Печенізької. 1980-ті роки. Фото Р. Юсима з фотоальбому ” Київ. Фотоподорож. 70-ті. 80-ті”. Post Views: 332
Вулиця Соляна

Можливо ви пропустили?