В Києві запрацював єдиний електронний квиток

У Києві стартував єдиний електронний квиток для оплати проїзду у громадському транспорті.

Про це повідомив на сторінці в соцмережі Facebook розробник бота для столичної підземки KyivMetroBot Дмитро Однокоз.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на znaj.ua.

За словами спеціаліста, він сам особисто придбав е-квиток та протестував його в метро.

“Вже працює. Тестую наживо. Картка коштує 50 грн. Її можна просто поповнити, і тоді кожна поїздка буде коштувати 8 грн (доклав до валідатора – списало). Можна купити поїздки. Тоді ціна залежить від кількості (і теж до валідатора доклав – списало). Можна купити проїзний або половину проїзного”, – поділився своїми враженнями Дмитро.

Киянам пояснили, як користуватись новинкою:

Прикладати картку потрібно до турнікетів, які мають позначку Kyiv Smart Card. На більшості станцій є як мінімум по одному такому турнікету.

Поки що електронний квиток, певно, продають тільки на центральних станціях метро – “Майдані Незалежності”, “Театральній” та “Хрещатику”.

“У касах на станції “Контрактова площа” нам сказали, що до них електронний квиток в продаж поки не надходив”, – пише Однокоз.

“Купівля проїзних в системі поки не доступна (на сайті теж, техпідтримка пообіцяла повернутися з фідбек). Будемо чекати офіційних новин”, – додав Дмитро.

Квитком можна користуватися, як у підземці, так і в наземному транспорті – автобусах, тролейбусах, трамваях.

Маршрутки поки що обладнання не встановили. Вони будуть згодом, щоправда, приватним перевізникам система не до душі, адже дорогі валідатори потрібно буде встановлювати за власний кошт. Через це відповідно і вартість проїзду може збільшитися.

Також варто зареєструватися на київському міському порталі електронних послуг і прив’язати до свого облікового запису електронний квиток. Це дозволить поповнювати його, купувати поїздки, відстежувати історію платежів і т. д.

Також на сайті можна придбати одноразові квитки з QR-кодом за 8 грн. Після покупки їх можна скачати, відправити на електронну пошту або роздрукувати. За один раз можна купити не більше 50 таких квитків. До речі, термін їх дії обмежений. Наприклад, придбані 5 лютого квитки потрібно використовувати до 16 березня.

Next Post

На Солом’янці з’явиться 40 сучасних майданчиків «Street Workout»

Чт Лют 7 , 2019
В Києві продовжують активно розвивати вуличну спортивну інфраструктуру. Так, в 2019 році на території Солом’янського району планується встановити 40 сучасних майданчиків «workout» для охочих підтримувати форму та вести спортивний спосіб життя. «На початку цього року Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА були подані пропозиції щодо облаштування в Солом’янському районі 40 майданчиків типу […]