Як виглядала Дарниця 100 років тому. Архівні фото Києва

Дарниця — територія Києва на лівому березі Дніпра. Ми покажемо вам архівні фото Києва. У давнину тут простягалися широкі луки, за якими стояв суцільний ліс, перерізаний річками, озерами та болотами.

Як виглядала Дарниця на початку XX століття, нагадали автори спільноти “Спрага”: в Києві цікаво.

Дарниця в давнину

Одна з перших згадок про Дарницю датована 1509 р, коли вона перебувала у володінні Києво-Печерського та Микільського монастирів. У 1765—1769 роках згадується хутір Дарницький з млином на річці Дарниця. У 1860-х роках утворилося селище Нова Дарниця.

Дарниця в роки Другої світової війни

У 1935 р. був утворений Дарницький район міста Києва, а в сучасних межах затверджений у 2002 році.

В часи Другої світової війни у Дарницькому лісі був розташований Дарницький концентраційний табір. А дарницькі селища та промислові підприємства обабіч залізниці були повністю знищені.

Вигляд Дарниці 100 років тому

Архівні фото Києва Архівні фото Києва Архівні фото Києва Архівні фото Києва Архівні фото Києва

Інтенсивне житлове та промислове будівництво на Дарниці розгорнуто наприкінці 1940-х років. Лівобережна частина Києва швидко розбудовується, з’являються нові житлові масиви — Березняки, Воскресенка, Русанівка.

Сьогодні, назву Дарницький мають багато підприємств: фармацевтична компанія “Дарниця”, Дарницька ТЕЦ, Дарницький шовковий комбінат, Дарницький вагоноремонтний завод, завод залізобетонних конструкцій та м’ясокомбінат, станція метро, залізнична станція, залізнична платформа, автостанція, електродепо метрополітену, Дарницьке трамвайне депо, торговельний центр, два мости через річку Дніпро.

Next Post

Зараз тут вулиця Грушевського: як виглядав Хрещатий яр 160 років тому

Ср Тра 22 , 2024
Вулиця Михайла Грушевського є однією з центральних вулиць Києва, розташована в Печерському районі. Вона проходить від Європейської площі до Арсенальної площі, охоплюючи частину історичного центру міста. Має щільну забудову, проте так було не завжди – в мережі показали картину Хрещатого яру, що був на цьому місці 160 років тому. “Апостроф“, посилаючись на […]
Хрещатий яр

Можливо ви пропустили?