Зараз тут вулиця Грушевського: як виглядав Хрещатий яр 160 років тому

Вулиця Михайла Грушевського є однією з центральних вулиць Києва, розташована в Печерському районі. Вона проходить від Європейської площі до Арсенальної площі, охоплюючи частину історичного центру міста. Має щільну забудову, проте так було не завжди – в мережі показали картину Хрещатого яру, що був на цьому місці 160 років тому.

Апостроф“, посилаючись на групу “Спрага” у Facebook, розкаже та покаже столичний Хрещатий яр.

В групі залишили фото картини, вказавши, що саме так виглядав Хрещатий Яр в 1860 році – в майбутньому на цьому місці прокладуть вулицю Грушевського.

В коментарях зокрема зауважували, що художник, створюючи цю картину, перебував біля входу на “Динамо”.Хрещатий яр

Хрещатий Яр — історична місцевість у Києві, розташована в центральній частині міста. Сьогодні вулиця лежить між сучасними вулицями Хрещатик, Володимирським узвозом, прилучається до вул. Музейний провулок (двічі), вулиці Садова та Шовковична, площа Конституції, вулиці Князів Острозьких та інших

Цей район є частиною головної київської долини, яка була сильно змінена в процесі забудови міста.

Вулиця виникла вздовж давнього Іванівського шляху, відомого ще з часів Київської Русі. Вона здавна слугувала дорогою, що з’єднувала Поділ з Печерськом. Найстаріша частина вулиці, забудова якої почалася в середині XVIII століття, розташована між Кріпосним провулком та Арсенальною площею.

Хрещатий Яр змінився вулицею Грушевського. Внаслідок інтенсивної забудови, починаючи з XIX століття, і донині, первісний ландшафт яру зазнав значних змін.

З 1869 по 1919 рік вулиця Михайла Грушевського разом з Володимирським узвозом та вулицею Петра Сагайдачного складала єдину Олександрівську вулицю, яка в 1919 році була перейменована на вулицю Революції. У 1934 році вулиця Революції була розділена на три частини.

До 1955 року до складу вулиці Михайла Грушевського входив також Музейний провулок. Сучасну назву на честь українського історика та політичного діяча Михайла Грушевського вулиця отримала в 1991 році.

Next Post

Як виглядав Київ в 19 столітті. Історичні листівки

Вт Тра 28 , 2024
Завдяки архівним світлинам та старовинним листівкам можна не лише відчути атмосферу Києва на початку 20 століття, а й побачити яким був Київ у 19 столітті. Старовинні фотокартки опублікували на Facebook-сторінці “Спрага: в Києві цікаво”. “Вулиці Києва на старовинних листівках кінця ХІХ — початку ХХ століть”, – йдеться у повідомленні. На картинках можна побачити […]
Київ у 19 столітті

Можливо ви пропустили?