Як будували Гостиний двір у Києві. Архівні фото

Унікальний Гостиний двір, створений за проектом архітектора Луїджі Руска, збудували ще на початку ХІХ століття.

Тематична Facebook-спільнота “Спрага” розповідає історію будівництва Гостиного двору та публікує архівні світлини.

Будівництво розпочалося у 1809 році. Новий Гостиний двір планували звести на місці знесеного старого. Влада хотіла створити торговий комплекс у вигляді замкнутого прямокутника з внутрішніми службовими приміщеннями, до яких вели шість воріт.

Прообраз нинішніх супермаркетів хотіли створити двоповерховим, але планам завадили пожежа 1811 року та війна, яка розпочалася у 1812. Над уже збудованим першим поверхом спорудили дах, після чого Гостиний двір надовго залишився одноповерховим. На території комплексу були розташовані понад 50 магазинів, кожен з яких мав підземний склад, зовнішній та внутрішній входи.

У 1828 році на об’єкті знову з’явилися будівельники – проводилася рекострукція для ліквідації наслідків пожежі. У Гостиному дворі також знаходилися одночасно цехові будинки, склади, майстерні та магазини.

У 1886 р. цех подільських шевців перетворився на спілку кустарів Взаємодопомога, яке проіснувало до 1927 р., коли під тиском артільної молоді старі майстри залишили своє товариство. Причина їхнього відходу банальна: заздрість заможності майстрів, наявність у них майна, торгівлі тощо. Після перебудови у 1828 р. Гостиний двір проіснував у такому вигляді ще майже півтора століття”, – зазначають автори публікації.

Після Другої світової війни Гостиний двір виглядав жалюгідно – двори заросли кропивою, лопухами та подорожником, усюди було сміття. Гостям доводилося відчувати сморід від громадської вбиральні та Житнього ринку.

Після завершення бойових дій Гостиний двір прибрали, а на території комплексу знову почали працювати магазини та різноманітні контори. Чергова реконструкція проводилася у 1980-1982 роках, за підсумками якої будівля отримала другий поверх.

Гостиний двір Гостиний двір Гостиний двір Гостиний двір

Next Post

У Києві перейменують Національну музичну академію

Нд Лют 4 , 2024
Без Чайковського: у Києві буде переіменована Національна музична академія. Петро Чайковський є російським композитором за походженням, творчістю, мовною та національною самоідентифікацією й усі його опери, кантати та переважна більшість камерно-вокальної музики складені саме на російські тексти. Тому подальше функціонування київської Національної музичної академії з ім’ям Чайковського, є пропагандою російської імперської […]
Національна музична академія

Можливо ви пропустили?