“Укрзалізниця”: Солодке життя польської команди

Члени польської команди у верхівці ПАТ “Укрзалізниці” за близько шість місяців роботи отримали понад 3 мільйони гривень прибутку. 

Одержані кошти виділені у якості компенсації чи оплати діяльності, фактично не пов’язаної зі здійсненням управлінської чи реформаторської діяльності у структурі.

Це стає зрозуміло із офіційних документів, які отримала редакція ІНФОРМАТОРа.

Корпоративний рай 

У кінці вересня 2016 року в “Укрзалізниці” видали наказ № 597 про виготовлення корпоративних карток для трьох осіб. Їх держателями стали Войцех Балчун і члени правління – Марек Залєсний та Ремігіуш Пашкевич. Наказ про видачу корпоративних карток підписали особисто Войцех Балчун та всі члени правління.

Щоденний ліміт виданих керівникам “Укрзалізниці” карток складає 20 тисяч гривень. Згідно із проектом, чиновники могли використовувати кошти, які надходять на корпоративні Master Card Gold, на бронювання готелів, придбання квитків на культурні заходи, послуги перекладачів та харчування.

Примітно, що договір на відкриття карток чиновники підписали на тиждень раніше за вихід самого наказу.

1

Тобто, представники польської реформаторської групи щодня можуть витрачати як мінімум 20 тисяч гривень на власні потреби. Сума на корпоративній картці ніяк не корелює із заробітною платнею та, фактично, є щомісячним бонусом.

По 800 тисяч на кожного

12 вересня 2016 року п’ять членів правління ПАТ “Укрзалізниця” ухвалили рішення про виплату собі компенсацій за фактично відпрацьований час до підписання контрактів із компанією.

Рішення щодо укладання цивільно-правових угод ухвалили шляхом заочного голосування серед членів правління “Укрзалізниці” через листи письмового опитування. Преметом угоди стала регуляція відносин між ТОВ “Укрзалізниця” та членами правління як замовниками та виконавцями послуг відповідно.

Серед опитаних членів правління від фінансової компенсації відмовився тільки українець Сергій Михальчук. Решта – Ремігіуш Пашкевич, Желько Марчек, Іренеуш Василевський, Олександр Бужор та Марек Залєсний – отримали кожен понад 600 тисяч гривень компенсації.

Загальна вартість компенсацій членам правління, протокол угод яких підписав Войцех Балчун, склала 3 112 500 гривень.

Марек Залєсний отримав 830 тисяч гривень, Олександр Бужор – 622 500 гривень, Желько Марчек – 622 500 гривень, Іренеуш Василевський – 415 000 гривень, Ремігіуш Пашкевич –  622 500 гривень.

1

1

Відносини між ПАТ “Укрзалізниця” та членами правління регулює наглядова рада структури, а погоджує Міністерство інфраструктури України. Така діяльність, згідно з Кримінальним Кодексом України, кваліфікується як зловживання владою та службовим становищем (ст. 364 та 191 КК України) – йдеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Неузгоджена виплата компенсацій карається позбавленням волі до 5 років та позбавленням права обіймати певні посади строком до 3 років.

150 тисяч гривень за дві години 

За підписами Войцеха Балчуна та члена правління “Укрзалізниці” Іренеуша Василевського структура погодила виплату 150 тисяч гривень за 2 години роботи запрошеному експерту Анджею Копецю.

Протокол ціни підписали без процедури фінансового узгодження, що застосовується для погодження усіх виплат у структурі “Укрзалізниці”.

Підставою для виплати гонорару став звіт Анджея Копця про роботи, здійснені в рамках його договору співпраці з “Укрзалізницею”. Експерт написав звіт від руки, проте пізніше доповнив англомовною презентацією, яка дублює роботу Войцеха Балчуна “Українська залізниця, європейський чемпіон”.

2

Як відомо, на початку червня 2016 року уряд припинив повноваження членів правління ПАТ “Українська залізниця” директора із корпоративного управління та мотивації персоналу Оксани Маріної, екс-радника міністра інфраструктури Штефана Вольтера Хофсаеса та колишнього виконувача обов’язків голови правління Євгена Кравцова.

6 червня підписали контракт із новим очільником ПАТ “Укрзалізниці” – Войцехом Балчуном. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян представив новий склад правління, до якого увійшли директор з економіки і фінансів “УЗ” Олександр Бужор; управління соціальним блоком доручено Марчеку Жельку; поляк Ремігіуш Пашкевич очолив інфраструктурні проекти; Марек Роберт Залєсний призначений відповідальним за вантажні перевезення та операційну діяльність. У новому складі Правління також залишився українець Сергій Михальчук.

Згідно з планом нового керівника, “Укрзалізниця” за перший рік роботи менеджменту мала заощадити 7 мільярдів гривень.

У листопаді цього року стало відомо, що ПАТ “Укрзалізниця” перебуває у стані технічного дефолту. Про це заявив сам Войцех Балчун, наголосивши, що такий колапс триває фактично із квітня. Того ж місяця прем’єр-міністр звернувся до чиновника, закликавши звернути увагу на афільовані з “Укрзалізницею” компанії.

Директор консалтингової компанії William invest expert Віктор Медведь заявив, що корупційні схеми не зникли із структури залізниці та працюють у тих самих масштабах.


Олег Виговський 

для ІНФОРМАТОРа

Next Post

Интерсити Киев - Перемышль в воскресенье сделает тестовую поездку

Пт Гру 16 , 2016
В воскресенье, 18 декабря, поезд Интерсити впервые отправится из Киева в польский Перемышль в тестовом режиме. Об этом сообщил на пресс-конференции глава “Укрзализныци” Войцех Бальчун, передает корреспондент LB.ua. Пассажирами в тестовой поездке будет только руководство компании и обслуживающий персонал. Правление “Укрзализныци” состоит из семи человек, четыре из которых – поляки. […]
Киевинформ СМИ

Можливо ви пропустили?