Петиція щодо передачі Києво-Печерської Лаври ПЦУ: як відповів Зеленський

.jpg

Президента України Володимира Зеленського закликали передати Києво-Печерську Лавру у користування Православній церкві України. Наразі храм орендує Українська православна церква Московського патріархату. 

Президент України Володимир Зеленський у відповіді на петицію  зауважив, що об’єктами державної власності в країни управляє уряд. Ця відповідь була опублікована на сайті президента у п’ятницю, 22 травня.

Як вказано у відповіді, саме український уряд визначає, якими саме об’єктами він управлятиме безпосередньо, а які — передаються в управління іншим суб’єктам. При цьому Зеленський послався на закон про управління об’єктами державної власності, закон про Кабінет Міністрів України та п’ятий пункт статті 116 української Конституції.

Петиція, яка закликає припинити використання Києво-Печерської лаври УПЦ МП та розірвати відповідний договір про оренду, була розміщена на сайті президента 15 квітня. А вже 29 квітня вона набрала необхідні для розгляду главою держави 25 тисяч голосів.

Автори петиції називали лавру «однією з найбільших святинь українського народу» та наполягали на тому, що її має використовувати Православна церква України (ПЦУ). Вони пояснювали це тим, що саме ця конфесія є «визнаною православним світом» автокефальною православною церквою на території України.

Джерело

Присылайте нам интересные фотографии, происшествия, дтп, афиши, проблемы с ЖКХ, а так же рекламные предложения на почту: kievinform.com@gmail.com Сделаем наш город лучше вместе!
Top