Шості роковини кривавих розстрілів на Майдані: у столиці відбулася хода пам’яті

У вівторок, 18 лютого, ввечері у столиці України відбулася хода, присвячена шостим роковинам жахливих розстрілів на Майдані.

Криваві події відбулися у 2014 році, упродовж 18-21 лютого.

Після панахиди у Михайлівському соборі небайдужі українці вирушили до алеї Героїв Небесної Сотні.

Нагадаємо, у період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву “Мирний наступ”. Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з “тітушками”, грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.

Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та в Маріїнському парку загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості.

У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. Проте, притягнення до відповідальності ймовірних організаторів та виконавців розгону Майдану – справа надзвичайно складна, адже значна частина з них утекла за кордон, зокрема до Росії.

20 лютого 2019 року Генпрокуратура заявила, що фактично завершила розслідування розстрілу активістів у Києві. Комісія експертів на підставі 988 томів слідства дійшла висновку, що загибель та поранення учасників Євромайдану прямо пов’язані з рішеннями і діями експрезидента Віктора Януковича, ексголови СБУ Олександра Якименка та його підлеглих.

Однак, від 20 листопада 2019 року Генеральна прокуратура внаслідок реформи втратила повноваження розслідувати ці кримінальні провадження і почала передавати справи до ДБР. Бюро має отримати 50 справ Майдану, ще близько 40 справ Офіс генпрокурора передасть Національному антикорупційному бюро.

Джерело

 

2 thoughts on “Шості роковини кривавих розстрілів на Майдані: у столиці відбулася хода пам’яті

 1. Чем протесты в Париже отличаются от Майдана :

  http://pauluskp.com/news/b20c3c2db
  Французские протесты сильно отличаются от Майдана. Но сравнение точно не в пользу Украины.
  1. Во Франции протестующие не устанавливали сцену и не толпились вокруг неё, слушая тех, кого на эту сцену допускали политики после строгого отбора. Нет – французы сходу начали перекрывать дороги, блокировать нефтехранилища и другие стратегические объекты, а также забрасывать полицию камнями и бутылками с зажигательной смесью. Не теряя времени, они стараются как можно сильнее надавить на правительство.
  2. На Майдане протестующие изолировали себя баррикадами и стояли три месяца в загородке, как стадо баранов, размахивая фонариками, слушая специально отобранных политиками ораторов на сцене, которые говорили, что размахивание фонариками – это и есть протест. Во Франции баррикады возводят не для самоизоляции, а для блокирования дорог и затруднения деятельности полиции, которая вынуждена реагировать на многочисленные случаи поджогов автомобилей в разных частях города. Украинцы месяцами дарили ментам в оцеплении цветыи приносили им пирожки, пока в ответ не получили пули. Но французы не видят смысла в этом конфетно-букетном периоде – они прекрасно знают зачем правительству полиция и сразу поступают с ней соответственно.
  3. Но самое главное отличие – французы протестуют с конкретными, а не абстрактными целями. Сейчас – из-за цен на горючее. Украинцы всегда игнорируют конкретные цели, выходя на протесты ради абстракций, таких как “европейское будущее” – этот вариант советского “светлого будущего”.
  Вполне закономерно, что французы, как правило, своих целей добиваются, а украинцев постоянно обманывают. Ведь абстракции для того и нужны, чтобы ими пользовались мошенники.
  После Майдана протестущие собрали трупы своих товарищей, в очередной раз поставили над собой воров – и спокойно разошлись. Теперь они довольны и своими низкими зарплатами, и ценами на горючее, и коммунальными тарифами. Протестующих вывели на Майдан под лозунгом евроинтеграции, хотя они не понимали и до сих пор не понимают что такое Европа, каким образом там люди взаимодействуют с властью и отстаивают свои права. Евроинтеграция в понимании украинских майдановцев – это переход от одного хозяина (России) к другому хозяину (ЕС), который должен сделать им хорошо. Это мировоззрение невежественного крепостного, холопа.

 2. Чем протесты в Париже отличаются от Майдана :

  pauluskp.com/news/b20c3c2db
  Французские протесты сильно отличаются от Майдана. Но сравнение точно не в пользу Украины.
  1. Во Франции протестующие не устанавливали сцену и не толпились вокруг неё, слушая тех, кого на эту сцену допускали политики после строгого отбора. Нет — французы сходу начали перекрывать дороги, блокировать нефтехранилища и другие стратегические объекты, а также забрасывать полицию камнями и бутылками с зажигательной смесью. Не теряя времени, они стараются как можно сильнее надавить на правительство.
  2. На Майдане протестующие изолировали себя баррикадами и стояли три месяца в загородке, как стадо баранов, размахивая фонариками, слушая специально отобранных политиками ораторов на сцене, которые говорили, что размахивание фонариками — это и есть протест. Во Франции баррикады возводят не для самоизоляции, а для блокирования дорог и затруднения деятельности полиции, которая вынуждена реагировать на многочисленные случаи поджогов автомобилей в разных частях города. Украинцы месяцами дарили ментам в оцеплении цветыи приносили им пирожки, пока в ответ не получили пули. Но французы не видят смысла в этом конфетно-букетном периоде — они прекрасно знают зачем правительству полиция и сразу поступают с ней соответственно.
  3. Но самое главное отличие — французы протестуют с конкретными, а не абстрактными целями. Сейчас — из-за цен на горючее. Украинцы всегда игнорируют конкретные цели, выходя на протесты ради абстракций, таких как «европейское будущее» — этот вариант советского «светлого будущего».
  Вполне закономерно, что французы, как правило, своих целей добиваются, а украинцев постоянно обманывают. Ведь абстракции для того и нужны, чтобы ими пользовались мошенники.
  После Майдана протестущие собрали трупы своих товарищей, в очередной раз поставили над собой воров — и спокойно разошлись. Теперь они довольны и своими низкими зарплатами, и ценами на горючее, и коммунальными тарифами. Протестующих вывели на Майдан под лозунгом евроинтеграции, хотя они не понимали и до сих пор не понимают что такое Европа, каким образом там люди взаимодействуют с властью и отстаивают свои права. Евроинтеграция в понимании украинских майдановцев — это переход от одного хозяина (России) к другому хозяину (ЕС), который должен сделать им хорошо. Это мировоззрение невежественного крепостного, холопа.

Comments are closed.

Next Post

Втрачений Київ: перший греко-католицький храм Києва, що не сподобався комуністам

Ср Лют 19 , 2020
Київ колись називали столицею віри. В місті було багато красивих храмів різних конфесій. І мова зараз йде не про ці невеличкі каплички, що виникають мов гриби після дощу в нетрях спальних районів. Храми були інші. Їх будівництво було зумовлено не бізнесовими інтересами, а дійсно потребою людей. Саме такою була Церква […]

Можливо ви пропустили?