З Хрещатика наступного року зникнуть каштани

Традиційні каштанові дерева на головній вулиці Києва — Хрещатику — замінять платани.

Про це в інтерв’ю “Вечірньому Києву” розповів заступник  генерального директора комунального об’єднання “Київзеленбуд” Дмитро Заруба.

“За результатами голосування по програмі “Обери дерево для Хрещатика”, більшість киян висловилися за платан. Це дерево дуже стійке до хвороб, шкідників, міських умов загазованості та інших шкідливих факторів”, – стверджує Заруба.

За його словами, платан не потребує регулярного поливу та витримує низькі та високі температури повітря.

“Наступного року відбудеться реконструкція Хрещатика. Зі свого боку ми будемо рекомендувати комунальній корпорації “Київавтодор”, яка є замовником робіт, врахувати побажання киян щодо висадки платанів і продумати систему, при якій коріння цих дерев в подальшому не “піднімало” би дорожнє покриття”, – зазначив чиновник.

Заруба пояснює, що каштани, висаджені вздовж столичних доріг, на жаль, не витримують сучасних умов міста – забруднення повітря, потепління клімату, розмноження шкідників.

“Зрештою сіль, яку взимку використовують як протиожеледний засіб, теж руйнує кореневу систему улюблених дерев киян… Лунали пропозиції замінити натрій хлор, яким посипають столичні вулиці безпечнішу для дерев речовину – магнієву сіль, але цей реагент виявився дуже дорогим”, – каже чиновник.

“З одного боку, кияни вимагають прибрати лід і сніг з київських вулиць, з другого – зберегти дерева. Врешті решт, виникає ситуація, як у медицині, коли одне лікуєш – інше калічиш”, – нарікає Заруба.

Водночас комунальник запевнив, що Київ без каштанів не залишиться.

“Так, на столичних алеях ці дерева замінять більш стійкі рослини – платани, катальпи, акації, клени та сакури. В той же час, у парках та скверах каштани не тільки залишаться, а й будуть висаджуватися нові. Адже з каштанами пов’язана історія Києва, тому немає сенсу змінювати та шукати новий зелений символ столиці”, – каже Заруба.

Next Post

Стефан Кульженко: київський король типографії

Чт Бер 21 , 2019
Стефан Кульженко – один из найбільш впливових київських підприємців 19 століття.  А народився він в невеликому містечку Баришевка Полтавської області. У 1840 році родина переїхала до Києва. Батько займався продажем вина. А мати померла, коли хлопчику було 7 років. Тоді Стефан був відданий під опіку тітки. Хлопець спершу навчався в […]

Можливо ви пропустили?