Київський міст на Троєщину увійде в німецький посібник прикладом того, як не можна будувати

Для фахівців з Німеччини Подільсько-Воскресенський міст у Києві став об’єктом дослідження.

Сьогодні Київ відвідає міністр транспорту Німеччини Александер Добріндт. Він зустрінеться з міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном, – повідомляє ІНФОРМАТОР з посиланням на Deutsche Welle.

Під час офіційного візиту Добріндта відбудеться презентація технічно-фінансової експертизи Подільсько-Воскресенського мосту (відомого киянам як “міст на Троєщину”), яка була проведена німецькими фахівцями. На виконання цієї експертизи Німеччина виділила 200 тисяч євро.

Для Федерального міністерства транспорту Німеччини Подільсько-Воскресенський міст, будівництво якого було розпочато ще у 1993 році та не завершено досі, став об’єктом дослідження. Як повідомила прес-служба міністерства на запит DW, аналіз невдалого київського проекту було виконано в рамках створення практичного посібника з рекомендаціями для планування та будівництва великих мостів на німецьких автомобільних трасах.

Рекомендації мають допомогти у майбутньому оцінити ризики та уникнути помилок, яких було допущено при плануванні інших об’єктів, зокрема Подільсько-Воскресенського мосту. Експертиза включає також аналіз можливостей завершення цього проекту. Деталі будуть озвучені під час презентації.

Віталій Кличко заявляв, що будівництво мосту має відновитися вже цього року. Раніше повідомлялося, що потенційні німецькі інвестори візьмуть участь у презентації експертизи в четвер. Однак цю інформацію було спростовано. “Це урядова делегація. Інвестори не приїжджають”, – повідомила прес-секретарка Віталія Кличка Оксана Зінов’єва. Раніше Кличко запевняв, що вже домовився з німецькими інвесторами про реалізацію цього проекту. Але ніякої більш конкретної інформації щодо цього не було оприлюднено.

Фінансування – під питанням

“Укрінформ” повідомляли, що переможцем відкритих торгів щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мосту, що відбулися 31 березня, стало ТОВ “Еко-буд-трейд”. За оцінкою КМДА, для будівництва мосту потрібно залучити 4,3 мільярда гривень. А роботи на лівому березі обійдуться в 1,7 мільярда гривень. У лютому Київська міська рада виділила 625,3 мільйонів гривень. Питання подальшого фінансування цього проекту поки що залишається відкритим.

Міст має з’єднати Поділ з лівобережними районами Воскресенка, Райдужний масив і Троєщина. Загальна протяжність мостового переходу – близько 7,5 кілометрів. По ньому планують прокласти лінію метро. Вже зараз цей міст вважається “чорною дірою бюджетних коштів”. На міст, який далекий до готовності, вже витрачено 3,424 мільярда гривень.

Раніше ЗМІ стало відомо про мільярди гривень, які виділили невідомій фірмі на будівництво Подільсько-Воскресенського моста.

Next Post

У чорнобильській зоні цього року введуть декілька інновацій

Чт Кві 6 , 2017
У 2017 році Державне агентство з управління зоною відчуження зосередиться на відновленні екологічного балансу уражених радіацією територій.  У зоні відчуження Чорнобильської АЕС планують запровадити енергоефективні методи отримання електроенергії та відкрити біосферний заповідник. Про це повідомив глава структури Віталій Петрук під час брифінгу у рамках прес-туру на території Чорнобильської зони. За словами […]
ДАЗВ