Як виглядала легендарна Щекавиця та храм Всіх Святих в Києві: архівне фото

У серці Києва розташоване місце, яке зберігає легенди минулого – Щекавиця, один з історичних пагорбів міста, та храм Всіх Святих.

Ці місця не просто відображають багатовікову історію Києва, а також є свідками змін, які пережило місто.

Фотографією локації ділились у Facebook групі “Клуб Корінного Киянина”, – передає Апостроф.

Архівне фото датується початком ХХ століття. У минулому на Щекавиці знаходилися поселення давньоруського періоду, а також згадки про неї можна знайти в літописах. Цей пагорб є важливим елементом історії та культури Києва, адже він пов’язаний з численними історичними подіями, зокрема з періодом Київської Русі.

На вершині Щекавиці колись стояв храм Всіх Святих, що був частиною київської оборонної системи. Ця місцина була свідком багатьох важливих історичних подій, включаючи оборону міста від нападів.

Щекавиця

Храм Всіх Святих

Храм Всіх Святих – православна церква, розташована біля Щекавицького кладовища, була зведена в 1782 році та знищена у 1930-х роках. Розміщена недалеко на схід від нинішньої Подільської телевізійної вежі.

Ця однобанна тридільна церква, контури якої нагадували силует Андріївської церкви. Її стіни прикрашали витончені ліпні пілястри в стилі коринфського ордера та інші елементи. Вершиною споруди служила грушоподібна баня, розташована на великому восьмигранному барабані, що була прикрашена позолоченими зірками.

У 1809 році церковну будівлю пошкодила блискавка, тому довелося провести капітальний ремонт. У ранні 1930-ті роки уряд міста задумав перетворити старі, вже не використовувані кладовища на парки для культурного відпочинку. Так, 21 жовтня 1935 року було прийнято рішення про припинення діяльності церкви, а вже у грудні того самого року розпочалось її знесення.

Сучасна Щекавиця

Сьогодні Щекавиця є популярним місцем для прогулянок серед мешканців та гостей Києва, пропонуючи чудові краєвиди на місто та Дніпро. Хоча багато із первісних споруд та споруд, що знаходились на ній, не збереглися до наших днів, її історичне значення залишається важливим елементом культурної спадщини Києва.

Щекавиця

Next Post

Як виглядав Боричів Тік у Києві 60 років тому. Архівні фото

Пн Бер 25 , 2024
У мережі показали архівні фото 1960-х років вулиці Боричiв Тiк у Києві, до якої примикає Андріївський узвіз. Відповідні світлини розмістило столичне агентство екскурсій “Спрага” на своїй сторінці у Facebook, – передає Апостроф. Ця вулиця в Подільському районі від Боричевого узвозу до Фролівської вулиці прилучається до вулиці Ігорівська, Андріївська, Покровський провулок та Андріївський узвіз. За часів Київської Русі, у […]
Боричів Тік

Можливо ви пропустили?