У Києві за адресою вул. Макарівська, 7, місцеві мешканці вже третій рік опираються зведенню незаконної забудови.
Навпроти багатоквартирного житлового будинку київський забудовник “Інтергал-буд” намагається звести багатоповерхівку під прикриттям укріплення ґрунтів.
Станом на 10 березня, під будинком комунальники ламають підпірну стіну і зводять паркан. Роботи проводяться під підкриттям спецпідрозділу поліції, наразі за адресою будівництва знаходиться цілий автобус правоохоронців, – повідомляє кореспондент ІНФОРМАТОРа з місця подій.
Як повідомляв сам забудовник ще рік тому, Інтергал-буд готується до проєкту розселення жителів трьох будинків по вулиці Макарівська з метою їх зносу і будівництва нового житлового комплексу. Було навіть проведено прес-конференцію на тему: «Реновація застарілого житла в Києві і розселення мешканців – перший досвід приватного забудовника».
“У нас є поруч власна ділянка, вільна від споруд, на якій ми плануємо побудувати перші будинки “комфорт-класу” площею 90 тис. кв. м., з підземними паркінгами та стилобатною частиною (цокольниі приміщення, – ред.)”, – сказала агентству “Інтерфакс-Україна” Анна Лаєвська, комерційний директор “Інтергал-буд”. Вона додала, що за умови знесення будинків, компанія зможе добудувати ще близько 30-35 тис. кв. м житла.
Виходить, що приватна компанія вирішує, що робити з житлом киян, і місцева влада це дозволяє. Але річ у тім, що будівельні роботи, які загрожують цілісності будинків, вже розпочато. Місцеві мешканці не розуміють, куди дивилися Шевченківська РДА та департамент благоустрою, коли підписували картку благоустрою. Мешканці обвинувачують чиновників в корупції, адже гроші виявилися важливішими, ніж життя киян.
Мало того, наявна критична вірогідність, що зсув, який спровокує будівництво висотки, може зруйнувати прилеглі до території будинки і саму новобудову також, бо раніше згідно Генплану Києва на цих схилах мали бути виключно садибні будинки, не вище за 3 поверхи.
До рук місцевих мешканців потрапив лист від міністерства культури за 06.11.2019, де фігурує дозвіл на технічні умови КП “СУППР” за 2017 рік (дивіться документ нижче, – ред.). Цей лист підтверджує, що попри заяви і протести місцевих мешканців, проєкт не міняли. По факту будинки заплановано знести.
Навіть внутрішній проєкт, який немає ніякої юридичної сили, виявився підробкою з перемальованими датами (також дивіться нижче у галереї, – ред.).
У листопаді 2018 року забудовник ініціював «громадські слухання», на яких розкидувався типовими обіцянками: про дитячі майданчики, ремонт доріг та побудування «підпірної стінки», яка нібито має мінімізувати загрози зсуву інших будинків під час будівництва.
Проте громада впевнено висловила свою категоричну позицію, а представники “Інтеграл-буд” обіцяли не розпочинати будь-які будівельні роботи. Насправді, вони б і не мали можливості поновити підготовку до будівництва, або завезти техніку, адже місцеві мешканці вирізняються активною небайдужістю та фізично блокують будь-які спроби.
Будь-які домовленості з забудовником ніяк не можуть бути міцними, особливо після того, як вони намагались обійти громаду та розпочати будівництво злочинним шляхом.
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/fdce5efd-9502-4854-9240-f4d3a7f0d7fc.jpg)
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/75f2121c-14d1-422d-8856-513598354c72.jpg)
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/1b870703-b764-43b0-94f4-51576ec6d7ca.jpg)
За ці декілька місяців ситуація з документацією на будівництво у забудовника не змінилася, адже вони досі не мають обов’язковий дозвіл від Міністерства Культури, не проводили археологічних робіт та багато іншого.
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/3a43ec93-c059-4dc4-a45a-8e50c4eb8224.jpg)
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/59ff81e4-046c-4e4a-91a0-7b98ed241efe.jpg)
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/390b2960-8d34-4067-a646-6689ad823b67.jpg)
Натомість вони переходять на новий етап спроби підкупити мовчання місцевих мешканців. На днях в поштових скриньках та на дошках оголошень з’явилось запрошення на «зустріч» в ТЦ “Променада”.
«Будуть обговорені питання, у тому числі щодо отримання мешканцями ваших будинків квартир у новобудові» – було зазначено в оголошеннях. Тобто місцевим активістам будуть запропоновані так звані «договір-міни», домовленість передати нерухомість.
Краще було б подібні хитрощі від забудовників називати «договір-міна», адже рано чи пізно воно вибухне та люди залишаться ошуканими, бо вже було багато схожих інцидентів в Києві останніми роками.
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/ed499a56-33bc-4493-b7c1-ae0af510a6ff.jpg)
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/97b715e7-2625-4fd3-8c3a-31ad466d80b3.jpg)
![](https://informator.press/wp-content/uploads/2020/03/3319f4fe-d0f8-4b63-95f7-5c3e20264207.jpg)
Представники “Інтергал-буд” запевняють місцевих мешканців, що зносу будинків не буде, а наразі роботи ведуться задля укріплення будівель і ґрунтів. Ці факти говорять про те, що будинки киян опинилися під загрозою знесення. Загроза зсуву ґрунту і загибелі киян під уламками будинків також існує через руйнування схилу і вирубку дерев.
Тим часом “Інтергал-буд” продовжує встановлювати паркан на схилах, де вже є обвали та поповзні. Встановлення паркану з невідомих причин йде вибірково, ділянки, де все вже обвалилося, будівельники оминають.
Паралельно “Інтергал-буд” і її працівники без розпізнавальних знаків намагаються на території приватного будинку, за адресою віл. Макарівська, 5, поставити мітки саме для планування будівництва, а не для геологорозвідки. Власники будинку у шоковому стані, мають намір викликати поліцію, бо їм обіцяли прийти завтра з “документами”, що кияни сприймають як погрози.
Ба більше, будівництво створило і суміжні проблеми для місцевих мешканців.
“Два автобуси поліції та дільничні машини з ранку стоять під вікнами. І це не перший день. Обсирають і обсцикають наші гаражі і кутки біля дитячих майданчиків, бо біо-туалет не виділили”, – кажуть стурбовані кияни.
Фото – Роман Пєтушков