Озеро Вирлиця врятують від забудови, зробивши там заказник

Вирлиця

Озеро Вирлиця влада Києва вирішила зробити заказником місцевого значення, щоб захистити від масштабної забудови.

Така ініціатива була підтримана депутатами столичної міськради на засіданні Постійної комісії з питань екологічної політики, повідомили в пресслужбі КМДА у вівторок, 1 червня.

“Проект рішення по озера Вирлиця передбачає оголошення території (площею близько 98 га) ландшафтним заказником місцевого значення. Це унеможливить використання площі під забудову і меліорації, а також буде сприяти збереженню та відтворенню природних комплексів”, – йдеться у повідомленні мерії.

Під час засідання комісії відзначили, що озеро Вирлиця лежить на перетині шляхів міграції птахів, а також заселене близько 30-ти видами риб, деякі з них зараз вже занесені у Червону книгу. Крім того, збереження зеленої зони є важливим з огляду на високі показники рівня забруднення повітря і надзвичайно щільну забудову в Дарницькому районі міста Києва.

На Осокорках недалеко від станції метро “Харківська” фактично почалися підготовчі роботи до будівництва чергового торговельно-розважального центру, повідомляє видання “Нерухомі“.

Ще в 2004 році ТОВ “Мрія-Інвест” уклало з київською мерією інвестиційну угоду на будівництво багатофункціонального комплексу. Тут повинні розташовуватися зони відпочинку з атракціоном, кінотеатром, боулінгом, торговельні площі, ресторани тощо. Вартість проєкту оцінили у 92 млн гривень. У 2005 році Київрада передала під забудову біля озера Вирлиця дві ділянки загальною площею понад 25 га в межах проспекту Бажана і вулиці Ревуцького.

Але в 2018 році КМДА намагалася через суд розірвати договір, оскільки приватна компанія заборгувала 124 млн гривень пайових внесків.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “Мрія-Інвест” було зареєстровано у вересні 2003 року. Керівником компанії значиться Наталія Науменко. У минулому році компанією керував колишній шкільний друг мера Віталія Кличка Юрій Іоаннов.

Проти будівництва на цій території активно виступають громадські організації. Нещодавно під час акції протесту кияни намагалися зламати будівельний паркан, що в підсумку призвело до сутички з правоохоронними органами.

Next Post

Рада попередньо підтримала заборону на продаж ліків дітям до 14 років

Ср Чер 2 , 2021
Верховна Рада 2 червня в першому читанні підтримала заборону на продаж лікарських засобів дітям до 14 років. Законопроєкт № 5122 підтримали 306 депутатів, не голосували представники «Батьківщини» та «Опозиційної платформи — За життя». Документ забороняє продаж лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку. У разі, якщо фармацевт сумніватиметься щодо віку покупця, він […]
аптека

Можливо ви пропустили?