У Києві три будівлі хочуть визнати пам’ятками архітектури

Це будинок Бернера, садиба Фалера та будинок поліклініки Спілки Письменників.

У столиці три будівлі претендують на внесення до Переліку об’єктів культурної спадщини м. Києва. Вони розташовані у центрі міста, в Шевченківському районі. Про повідомили у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

Дім Бернера

Зокрема, об’єктом культурної спадщини хочуть визнати колишню особисту резиденцію київського магната, купця 1-ї гільдії Якова Бернера. Цей будинок на бульварі Тараса Шевченка, 1-а, який у ті роки називався Бібіковським, був зведений у1886 році. Його творець – відомий київський архітектор Володимир Ніколаєв. Споруда є двоповерховою з вулиці і триповерховою з двору. Над його карнизом досьогодні можна побачити ініціали власника «ЯБ» і дату побудови «1886».

Маєток Фалера

Ще одним претендентом є садиба Фалера за адресою Вул. Велика Васильківська, 10. У другій половині ХІХ сторіччя тутешня ділянка належала німецькому підданому Генріху Фалеру – засновникові меблевої фабрики. Його син, також Генріх, у 1897 року розпочав спорудження будинку в стилі неоренесансу та флігеля. Будівництвом керував технік Андрій-Фердінанд Краусс.

поліклініка спілки письменників

Останній претендент – будинок поліклініки Спілки Письменників, вул. Рейтерська, 15. Це один із яскравих прикладів радянського архітектурного модернізму. На його місці у 1873 році стояв двоповерховий будинок, в якому розміщувався готель «Рим». Його знесли у 1979 році. А будинок, який ми бачимо зараз, було зведено у 1986 році за проєктом столичних архітекторів Авраама Мілецького та Володимира Шевченка.

Раніше ми повідомляли, що у Києві з`являться мобільні пункти збору непотрібних речей. 

 

 

Next Post

У Києві почали облаштовувати ковзанку біля Офісу президента

Пн Лис 30 , 2020
У Києві на вулиці Банковій робочі приступили до монтажу ковзанки біля Офісу президента. Вже завезли завезли необхідні комплектуючі і огородили місце майбутньої ковзанки сіткою. Вона діяла на цьому місці  і в минулому році. Вхід на лід і оренда ковзанів були безкоштовними. Але організаторів критикували за те, що вони передбачили всього […]
Ковзанка на Банковій

Можливо ви пропустили?