У Києві за адресою вул. Макарівська, 7, місцеві мешканці вже третій рік опираються зведенню незаконної забудови.
Навпроти багатоквартирного житлового будинку київський забудовник “Інтергал-буд” намагається звести багатоповерхівку під прикриттям укріплення ґрунтів.
Станом на 10 березня, під будинком комунальники ламають підпірну стіну і зводять паркан. Роботи проводяться під підкриттям спецпідрозділу поліції, наразі за адресою будівництва знаходиться цілий автобус правоохоронців, – повідомляє кореспондент ІНФОРМАТОРа з місця подій.
Як повідомляв сам забудовник ще рік тому, Інтергал-буд готується до проєкту розселення жителів трьох будинків по вулиці Макарівська з метою їх зносу і будівництва нового житлового комплексу. Було навіть проведено прес-конференцію на тему: «Реновація застарілого житла в Києві і розселення мешканців – перший досвід приватного забудовника».
“У нас є поруч власна ділянка, вільна від споруд, на якій ми плануємо побудувати перші будинки “комфорт-класу” площею 90 тис. кв. м., з підземними паркінгами та стилобатною частиною (цокольниі приміщення, – ред.)”, – сказала агентству “Інтерфакс-Україна” Анна Лаєвська, комерційний директор “Інтергал-буд”. Вона додала, що за умови знесення будинків, компанія зможе добудувати ще близько 30-35 тис. кв. м житла.
Виходить, що приватна компанія вирішує, що робити з житлом киян, і місцева влада це дозволяє. Але річ у тім, що будівельні роботи, які загрожують цілісності будинків, вже розпочато. Місцеві мешканці не розуміють, куди дивилися Шевченківська РДА та департамент благоустрою, коли підписували картку благоустрою. Мешканці обвинувачують чиновників в корупції, адже гроші виявилися важливішими, ніж життя киян.
Мало того, наявна критична вірогідність, що зсув, який спровокує будівництво висотки, може зруйнувати прилеглі до території будинки і саму новобудову також, бо раніше згідно Генплану Києва на цих схилах мали бути виключно садибні будинки, не вище за 3 поверхи.
До рук місцевих мешканців потрапив лист від міністерства культури за 06.11.2019, де фігурує дозвіл на технічні умови КП “СУППР” за 2017 рік (дивіться документ нижче, – ред.). Цей лист підтверджує, що попри заяви і протести місцевих мешканців, проєкт не міняли. По факту будинки заплановано знести.
Навіть внутрішній проєкт, який немає ніякої юридичної сили, виявився підробкою з перемальованими датами (також дивіться нижче у галереї, – ред.).
У листопаді 2018 року забудовник ініціював «громадські слухання», на яких розкидувався типовими обіцянками: про дитячі майданчики, ремонт доріг та побудування «підпірної стінки», яка нібито має мінімізувати загрози зсуву інших будинків під час будівництва.
Проте громада впевнено висловила свою категоричну позицію, а представники “Інтеграл-буд” обіцяли не розпочинати будь-які будівельні роботи. Насправді, вони б і не мали можливості поновити підготовку до будівництва, або завезти техніку, адже місцеві мешканці вирізняються активною небайдужістю та фізично блокують будь-які спроби.
Будь-які домовленості з забудовником ніяк не можуть бути міцними, особливо після того, як вони намагались обійти громаду та розпочати будівництво злочинним шляхом.
За ці декілька місяців ситуація з документацією на будівництво у забудовника не змінилася, адже вони досі не мають обов’язковий дозвіл від Міністерства Культури, не проводили археологічних робіт та багато іншого.
Натомість вони переходять на новий етап спроби підкупити мовчання місцевих мешканців. На днях в поштових скриньках та на дошках оголошень з’явилось запрошення на «зустріч» в ТЦ “Променада”.
«Будуть обговорені питання, у тому числі щодо отримання мешканцями ваших будинків квартир у новобудові» – було зазначено в оголошеннях. Тобто місцевим активістам будуть запропоновані так звані «договір-міни», домовленість передати нерухомість.
Краще було б подібні хитрощі від забудовників називати «договір-міна», адже рано чи пізно воно вибухне та люди залишаться ошуканими, бо вже було багато схожих інцидентів в Києві останніми роками.
Представники “Інтергал-буд” запевняють місцевих мешканців, що зносу будинків не буде, а наразі роботи ведуться задля укріплення будівель і ґрунтів. Ці факти говорять про те, що будинки киян опинилися під загрозою знесення. Загроза зсуву ґрунту і загибелі киян під уламками будинків також існує через руйнування схилу і вирубку дерев.
Тим часом “Інтергал-буд” продовжує встановлювати паркан на схилах, де вже є обвали та поповзні. Встановлення паркану з невідомих причин йде вибірково, ділянки, де все вже обвалилося, будівельники оминають.
Паралельно “Інтергал-буд” і її працівники без розпізнавальних знаків намагаються на території приватного будинку, за адресою віл. Макарівська, 5, поставити мітки саме для планування будівництва, а не для геологорозвідки. Власники будинку у шоковому стані, мають намір викликати поліцію, бо їм обіцяли прийти завтра з “документами”, що кияни сприймають як погрози.
Ба більше, будівництво створило і суміжні проблеми для місцевих мешканців.
“Два автобуси поліції та дільничні машини з ранку стоять під вікнами. І це не перший день. Обсирають і обсцикають наші гаражі і кутки біля дитячих майданчиків, бо біо-туалет не виділили”, – кажуть стурбовані кияни.
Фото – Роман Пєтушков