У Прип’яті відбулася мистецька акція до 50-ої річниці заснування міста: фоторепортаж

4 лютого 2020 року на центральній площі міста Прип’ять відбулася мистецька акція до 50-ої річниці заснування міста. 

Про це повідомляє кореспондент ІНФОРМАТОРа з місця подій.

Як повідомляється, наживо зіграли музиканти, виконавши імпровізації з використанням віртуального «звукового музею» PRIPYAT Pianos.

PRIPYAT Pianos — віртуальний «звуковий музей», у якому зібрано звучання 20 піаніно з Прип’яті, що залишилися у місті після аварії. Робота над проєктом тривала 7 років. Так організатори хочуть розповісти про Чорнобильську трагедію шляхом мистецтва, повернути покинутим музичним інструментам «голос».

За клавішами — піаністи Лесик Якимчук, Поль Солонар, а також композитор, автор проєкту PRIPYAT Pianos Володимир Савін.

За словами організаторів, усі роки після Чорнобильської аварії їм казали, що життя більше ніколи не повернеться у їхнє рідне місто. Але воно повертається — і Прип’ять отримує нові сенси буття. Хай уже не як місто енергетиків, але як осередок натхнення та мистецтва.

«Ті, хто був змушений покинути рідне місто та залишив тут частинку свого життя, не готові змиритися з тим, що Прип’яті більше не існує. І вони повертаються. Знову і знову, роками намагаючись повернути сюди хоча б відлуння життя. А разом з ними з’являються і ті, хто ніколи не жив тут, але здатний до співчуття та розуміння. Ті, хто здатен змінювати сприйняття реальності. Ті, хто повертає сюди життя», — розповів координатор акції, голова правління «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком» Олександр Сирота.

Також, на центральній площі міста Прип’ять проєкт ARTEFACT представили медіа-барельєф «Прометей» на музику медіа-артиста Валерія Коршунова. 25-метрова проекція на готель Полісся відображалася синхронно з музикою, що написана зі Звуків Чорнобиля. На зразок радянських соцреалістичних барельєфів проєкція презентувала міф про Прометея як одного з символів міста Прип’ять. 3D-графіка перетиналася з хронікою молодої Припяті, оживляючи спогади та презентуючи сучасний подарунок мешканцям міста.

Одночасно з дійством в Прип’яті у Національному музеї «Чорнобиль» (м. Київ) традиційно зібралися колишні прип’ятчани, щоб пригадати свою молодість, дитинство та життя до тієї миті, що назавжди поставила на них клеймо «чорнобильців». У музеї була представлена фотодокументальна виставка «Прип’ятський альбом: спогади про життя» з особистих архівів прип’ятчан.

Організатори поєднали ці дві події, надавши можливість учасникам наживо бачити все, що відбувається, та спілкуватись у реальному часі. Також, дійство почули та побачили у прямій трансляції всі охочі з усього світу.

Акція — спільний проєкт МГО «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком», Державного підприємства «ЦОТІЗ», Національного музею «Чорнобиль», арт-проєкту ARTEFACT, продюсерського центру ARTCOMB Ірини Ніколаєнко та Strix Instruments, LLC, за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Міжнародна громадська організація «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком», що створена колишніми мешканцями міста Прип’ять, ставить за мету донести інформацію про Чорнобильську трагедію та її наслідки якомога ширшому колу громадськості, об’єднати усіх небайдужих до цієї теми, зберегти Прип’ять для майбутніх поколінь та надати їй статус міста-музею.

 

Проєкт ARTEFACT є найбільш масштабним культурним національним проєктом з переосмислення інформаційної складової катастрофи Чорнобиля. За допомогою сучасних технологій медіа-арту автори хочуть привернути увагу аудиторії до чорнобильської тематики та акцентувати на важливості особистої інформаційної грамотності кожного.

 

Фото — Роман Пєтушков

 

Next Post

Кличко пообіцяв киянам ще один міст

Чт Фев 6 , 2020
Київський міський голова Віталій Кличко опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook відео, на якому показав стан будівництва транспортної розв’язки на вулиці Богатирській, яка має з’єднати цю частину столиці із Великою окружною трасою. «Друзі! До кінця цього року ми плануємо побудувати розв’язку на вулиці Богатирській та з’єднати її з […]