У центрі Києва відбувся смолоскипний марш пам’яті героїв Крут, організований “Нацкорпусом”

Активісти партії “Національний корпус” і кияни у вівторок ввечері пройшли смолоскипним маршем центром Києва на честь 101-ї річниці бою під Крутами, де кілька сотень повсталих на захист Української Народної Республіки добровольців, в основному, київських студентів, встали на шляху просування на Київ 5-тисячної більшовицької армії.

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, вшанувати пам’ять добровольців на Львівській площі біля меморіалу героям Крут зібралися близько тисячі осіб, переважно молодих людей, – представників “Нацкорпусу”, Національних дружин, Азовського руху і небайдужих киян. Багато учасників акції тримали в руках державні прапори України, а також прапори з символікою “Нацкорпусу”.

На початку акції пам’яті перед присутніми виступили нардеп, голова партії “Національний корпус” Андрій Білецький та інші представники політсили.

У своїх виступах вони наголошували на тому, що обороноздатність УНР була знищена недалекоглядними політиками, які не вважали за потрібне створювати регулярну армію. Наслідком такої політики стало те, що на момент війни, яку більшовики почали проти українців, на захист рідної землі стали добровольці – юнаки під керівництвом жменьки вірних присязі старшин.

Промовці нагадали, що, незважаючи на переважну чисельну перевагу і кращу оснащеність більшовицької армії, в бою під Крутами молоді воїни виконали поставлене перед ними завдання. Вони затримали наступ ворогів на столицю, що дало час дипломатам укласти Брестський мирний договір і тим самим не дозволити більшовицькій Росії захопити тоді українські землі.

Присутні висловили переконання, що на відміну від подій столітньої давнини сьогодні українська молодь не допустить повторення помилок минулого і не дозволить корупціонерам і колабораціоністами здати Україну ворогові.

Далі учасники заходу сформували колону, очільники якої несли в руках розтяжку з написом “Слава Героям Крут”. Активісти, які тримали в руках древки з прапорами, склали ядро колони, а з боків від них розмістилися молоді люди з факелами, одягнені в уніформу Національних дружин.

Колона в супроводі правоохоронців пройшла смолоскипним маршем центральними вулицями столиці, який завершився біля меморіалу Героїв Крут на Аскольдовій могилі, де були перепоховані останки полеглих в тому бою добровольців. Під час руху учасники акції скандували патріотичні гасла. Крім факелів учасники маршу також запалили безліч фаєрів.

Рух транспорту вулицями, якими проходила колона, був тимчасово перекритий, про що завчасно сповіщала влада міста.

Захід пройшов без інцидентів і порушень громадського порядку.

 

Джерело: Interfax-Україна

Next Post

Забутий вибух, що став найсильнішим в історії Києва

Чт Січ 31 , 2019
У 1918 році літом в Києві відбулась найбільша техногенна катастрофа за всю його історію. Сотні людей загинули, тисячі були поранені та втратили свої домівки, наслідки катастрофи були жахливими, а причини так точно і не встановлені. Звіринець – район для бідноти Яким був Звіринець у 1918 році? З середини XIX століття […]

Можливо ви пропустили?