Оптоелектроніка включає пристрої, які функціонують завдяки певним властивостям світлового випромінювання й оптичних матеріалів. Інтеграція оптики й електроніки дозволяє створювати пристрої для збору й обробки інформації, яка може бути передана завдяки світловим сигналам. В електроніці й телекомунікаціях оптоелектроніка відіграє важливу роль, тому далі розглянемо види оптоелектронних пристроїв і особливості їх застосування.
Види оптоелектроніки
Враховуючи широкий спектр пристроїв в електроніці й телекомунікаціях варто розібратися з видами оптоелектроніки. Якщо вам потрібна якісна оптоелектроніка спробуйте ознайомитися з електротоварами на спеціалізованому сайті, де є великий вибір якісних електрокомпонентів і запчастин.
Популярними видами оптоелектронних пристроїв є такі:
- світлодіоди, які випромінюють світло й незамінні в освітленні та сигнальних пристроях;
- лазери генерують високоінтенсивні світлові імпульси, часто незамінні в наукових дослідженнях і медицині;
- фотодіоди та фототранзистори перетворюють світлові сигнали в струм;
- оптоволокно незамінне для високошвидкісної передачі інформації;
- оптоізоляція використовується для ізоляції електричних схем і пристроїв;
- фоторезистори реагують на вплив світла й змінюють опірність, що важливо в сенсорах чи регулювальних пристроях.
Для контролю функціонування електроприладів варто використовувати якісні вимірювальні прилади, які мають відповідний діапазон вимірювань, точність, сумісність сигналів, а також стабільність і достатню надійність. За умови використання таких приладів можна отримати максимально точні показники.
На сайті спеціалізованого магазину electronica.in.ua можна підібрати мультиметри, спектроаналізатори й інше обладнання, яке допоможе контролювати робочі показники обладнання й підтримувати його функціональність.
Особливості використання
Оптоелектроніка має широке застосування для передачі інформації через оптичні канали. Прикладом такої системи можуть бути оптоволоконні лінії зв’язку. Деякі оптоелектронні пристрої, як світлодіоди, вирізняються енергоефективністю та довговічністю.
Оптоелектронні пристрої перетворюють електричні сигнали у світлові та навпаки. Фотодіоди перетворюють світло в електроенергію, а світлодіоди забезпечують обернений процес. Сенсорні технології незамінні для вимірювання світлових параметрів, температури й інших величин.
В комп’ютерних технологіях оптичні миші, дисплеї та клавіатури є хорошим прикладом використання оптоелектроніки. Лазерні шоу й візуальні ефекти також неможливі без оптоелектричних пристроїв. Промисловість, наукові дослідження, медицина, сенсорні технології, розваги, а також телекомунікації – усі ці галузі передбачають використання оптичної електроніки.