Музей історії України через суд вимагає знести каплицю УПЦ МП біля Десятинної церкви

капличка десятинна

Національний музей історії України подав позов до Господарського суду Києва і вимагає знести каплицю УПЦ МП, яка, ймовірно, була побудована самовільно біля залишків Десятинної церкви.

Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє релігійне інтернет-видання.

Господарський суд Києва задовольнив клопотання музею і призначив судову земельно-технічну експертизу, яка повинна встановити, чи дійсно каплиця розташована на території музею.

Музей також просить скасувати запис про державну реєстрацію права власності на каплицю, загальною площею 133,2 кв. м на вулиці Володимирській, 2.

Суд призначив підготовче засідання на 17 березня.

Скандал навколо зведення каплички біля фундаменту Десятинної церкви, який УПЦ МП називає «Десятинним Храмом Пресвятої Богородиці», тягнеться з 2005 року. Конфлікт між релігійною громадою і музейниками з одного боку і релігійною громадою УПЦ МП загострився після 25 січня 2018 року, коли представники націоналістичних організацій демонтували інформаційний борд каплиці. Активісти у балаклавах зрізали стенд каплиці. Вони також спалили паперові повідомлення, які зберігалися під склом. Активісти вимагають зруйнувати незаконну каплицю і повернути землю під будівлею під контроль Національного музею історії України.

У лютому 2018 року Національний музей історії України подав позов до Окружного Адміністративного суду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на незаконно побудовану нежитлову будівлю на земельній ділянці, яка перебуває у постійному користуванні музею.

Національний музей вважає протиправним рішення Державного реєстратора від 24 липня 2013 року, за яким за УПЦ МП зареєстровано право власності на нежитлову будівлю, каплицю, загальною площею 133,2 кв. м за адресою вул. Володимирська, 2.

Next Post

Під Києвом водій маршрутного автобуса вигнав школяра у хуртовину

Пн Лют 15 , 2021
Під Києвом на маршруті №727 «Калинівка-Київ» стався прикрий інцидент. Водій висадив дитину з маршрутки, так як у маленького пасажира не було грошей на проїзд. Про це в Facebook пише спільнота «Гореничі, Стоянка, Гнатівка». Так, водій маршрутки, незважаючи на мороз і сильний снігопад, висадив хлопця, який їхав в школу з села […]
Маршрутка

Можливо ви пропустили?