Американська торговельна палата не рекомендує Кабміну вводити заборону на продаж низки товарів

Кабмін

Американська торговельна палата (АТП) закликала уряд України переглянути умови січневих карантинних обмежень з 8 по 24 січня. Як відомо, рішення уряду передбачає, що навіть у супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного попиту. На думку АТП, у нинішньому вигляді рішення КМУ не лише обмежує права споживачів, але й призведе до конфліктних ситуацій у магазинах.

Як сказано у зверненні Палати, рішення Кабміну забороняє торгівлю будь-якими товарами, окрім продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин.

Будь-які інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою. Палата звертає увагу на те, що мова йде не лише про повне закриття спеціалізованих магазинів.

“З 8 січня навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання”, – сказано у зверненні.

АТП зазначає, що для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів, згідно з рішенням уряду, супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі.

“Торговельні заклади є цілісною торговельною одиницею, до того ж єдиною, що здатна задовольнити базові потреби населення в умовах карантину. Обмеження їх асортименту є нелогічним, оскільки споживач, перебуваючи у торговельному закладі, має рівний доступ до всіх товарів. Як наслідок, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу та держави, а також значного невдоволення споживачів“, – сказано у зверненні АТП.

Нагадаємо, що в період локдауну можна буде замовити лише адресною доставкою, зокрема, такі товари:

– одяг та взуття;

– посуд;

– меблі;

– текстильні вироби;

– побутова та офісна техніка;

– ювелірні вироби;

– парфумерія (відмінна від засобів гігієни);

– будівельні матеріали;

– сантехнічне обладнання;

– автозапчастини;

– канцтовари;

– іграшки.

Next Post

Вбивство Шеремета: колишній спецназівець, який оприлюднив записи КДБ, готовий свідчити в ГПУ

Вт Січ 5 , 2021
Ексспівробітник спецназу Білорусі Ігор Макар, який поширив аудіозаписи, де нібито посадові особи КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема, журналіста Павла Шеремета, заявив про готовність свідчити в Офісі генерального прокурора України про обставини прослуховування керівництва білоруського КДБ. Про це повідомляє «Суспільне», яке розшукало його через білоруських колег. За його словами, у […]
Шеремет

Можливо ви пропустили?