У Держагентстві з управління зоною відчуження пояснили «стрибки» радіації на Київщині

Радіаційний фон на території зони відчуження знаходиться в межах допустимих рівнів, а зафіксовані раніше «стрибки» радіації спричинені метрологічними повірками датчиків.
Лес Чернобыль

Про це йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці Державного агентства України з управління зоною відчуження.

“Радіаційний фон на території зони відчуження знаходиться в межах допустимих рівнів. Нині в зоні відчуження відбувається метрологічна перевірка датчиків, які зафіксували “значне” перевищення контрольних рівнів потужності еквівалентної дози”, – запевнили в Держагентстві.

Там нагадали, що радіаційний фон у зоні відчуження контролюється за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) Державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр».

“АСКРС – це система радіаційної безпеки, яка створюється навколо радіаційно небезпечних об’єктів та радіаційно небезпечних територій. АСКРС виконує цілодобовий збір, обробку інформації про радіаційний стан на території зони відчуження для своєчасного виявлення перевищень встановлених контрольних рівнів та підготовки проєкту оперативного управлінського рішення”, – зазначили в агентстві.

Починаючи з 17.11.2020 фахівцями ДП “Київоблстандартметрологія” для датчиків виміру ПЕД «Gamma TRACER» у ближній зоні, включаючи проммайданчик ДСП «ЧАЕС», а саме: ВОС-3, ВРП-750, КОПАЧИ, НАФТОБАЗА, ПОЖЕЖНЕ ДЕПО, ВІДВІДНИЙ КАНАЛ, СВЯП-2 та ЧОРНОБИЛЬ-2, була проведена метрологічна повірка.

“Відповідно до методики метрологічної повірки зазначені датчики опромінювалися стандартним джерелом високої потужності. Проведення цих робіт призвело до підвищення ПЕД на 1,5-2 години. Починаючи з 19.11.2020 датчики виміру ПЕД «Gamma TRACER» працюють у звичайному режимі”, – повідомили в Держагентстві.

Раніше ми повідомляли, що в Києві судят двох екс-беркутівців, що приймали участь у розстрілі людей під час Революції Гідності.

Next Post

В Києві сталась стрілянина у спальному районі

Чт Лис 26 , 2020
В Оболонському районі Києва 25 листопада близько 21:30 інкасатор обстріляв багатоповерхівку. Це повідомляє інтернет-видання Obozrevatel з посиланням на інформоване джерело. Спочатку компанія з чотирьох чоловіків поводилася неадекватно. За словами очевидців, на зауваження перехожих не реагувала, а потім один з чоловіків почав стріляти по багатоповерховому будинку на Оболонському проспекті, в тому […]

Можливо ви пропустили?