У Києві райдержадміністрація відбирає приміщення у школи та дитсадка

Оболонська райдержадміністрація, управління освіти Оболонської райдержадміністрації та Київська місцева прокуратура № 5 намагаються припинити освітню діяльність приватного навчального закладу ТОВ «Колегіум «Олімп».

Про це кореспонденту ІНФОРМАТОРа розповіла директор навчальної установи Світлана Манзер.

«Колегіум «Олімп» є приватною школою дошкільної, початкової, повної середньої та позашкільної освіти і володіє сертифікатом на систему менеджменту якості про відповідність вимогам міжнародного стандарту. Ми орендуємо приміщення у Оболонської райдержадміністрації понад 12 років, і вклали у їх ремонт понад 1,5 мільйона гривень. За роки оренди приміщень колегіум витратив на обладнання приміщення понад 3 мільйони гривень.

Наше товариство орендує приміщення у Оболонської райдержадміністрації за адресами вул. Полярна, 13-А для розміщення колегіуму «Олімп»  та вул. Зої Гайдай, 1-А для розміщення дитячого садка. Наразі приватний навчальний заклад опинився під загрозою закриття, бо державні посадовці бажають відібрати приміщення у законного користувача – колегіуму”, – твердить Манзер.

Орендодавцем приміщень колегіуму є Оболонська райдержадміністрація, а балансоутримувачем – управління освіти Оболонської райдержадміністрації.

“Користуючись позицією балансоутримувача, управління освіти намагається нашкодити діловій  репутації колегіуму та втручатися в господарську діяльність Товариства. Окрім того, у райдержадміністрації відмовляються продовжити терміни дії договорів оренди”, – запевняє директор “Олімпу”.

“Керівництво Оболонської райдержадміністрації та відповідне управління освіти ініціювали ряд судових справ за формальною причиною, результатом яких може стати виселення колегіуму із наших приміщень.

Так, термін дії договору про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду № 16462 від 17 вересня 2012 року на вулиці Полярній закінчився 15 вересня 2015 року, після чого був отриманий від управління освіти Акт прийому-передачі орендованого майна для підпису. Після тривалого листування, листом № 104-7803 від 16.10.2015 було погоджено продовження терміну дії договору на 1 рік, всупереч основному договору та нормам цивільного права, які  регулюють правовідносини щодо пролонгації правочинів.

Погоджений термін закінчується 15.09.2016. Колегіум два рази надсилав Оболонській райдержадміністрації  – орендодавцю, 3 екземпляри додаткової угоди до вищевказаного договору щодо його продовження, не підписані до цього часу. Наразі Київською місцевою прокуратурою № 5 подано в суд позовну заяву в інтересах Київської міськради та управління освіти Оболонської райдержадміністрації про примусове виселення приватного навчального закладу із орендованого приміщення при тому, що погоджений річний термін продовження договору закінчується лише 15 вересня. Спір є безпідставним, а прокуратура не вивчила всі обставини подання позовної заяви.

8 грудня 2015 року Управління освіти Оболонської райдержадміністрації звернулася до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до ТОВ «Колегіум «Олімп» про розірвання договору № 16732 від 23.10.2013  та зобов’язання звільнити приміщення, де знаходиться дитячий садок Колегіуму «Олімп». Рішенням Київського апеляційного господарського суду цей договір розірваний.

У липні 2016 року колегіум отримав від Оболонської райдержадміністрації листи-попередження про намір використовувати орендоване майно для власних потреб, у зв’язку з чим всі вищевказані договори оренди приміщень продовжувати не будуть.
У такому разі приватний навчальний заклад та дитячий садок залишаються взагалі без приміщень”, – пояснює Світлана Манзер.

1 вересня учні та вчителі записали відеозвернення з проханням уберегти заклад від закриття:

Директор аргументує: приміщення, орендовані колегіумом, є майном територіальної громади міста Києва. 87 % учнів та вихованців колегіуму «Олімп» та їх батьки є мешканцями територіальної громади району Києва. Це свідчить про їхнє право, як співвласників, на навчання у приміщенні, що належить до майна територіальної громади міста, і захист посадовими особами вищевказаних державних установ їх інтересів.

“У випадку відібрання у колегіуму навчальних приміщень, батьки учнів будуть змушені терміново шукати інші навчальні заклади, а діти – екстрено проходити процедуру переведення”, –  наголосила директор “Олімпу”.

Світлана Манзер додає, що колегіум неодноразово направляв листи управлінню освіти, наприклад, про надання дозволу на заключення прямих договорів про надання послуг із Київенерго та Київводоканалом (їх брак призводить до порушень в нарахуванні плати за послуги), проте вони залишаються без розгляду та відповіді. Окрім того, райдержадміністрація ігнорує громадське звернення за підписом 200 осіб – батьків дітей та 68 осіб – трудового колективу та виставляє необґрунтовані рахунки за електро-, тепло- та водопостачання і вимоги щодо ремонту електрощитової, яка того не потребує.

Колегіуму “Олімп” та дитсадку вдалося без перешкод розпочали роботу, проте райдержадміністрація не має наміру відкликати заяви про повернення приміщень навчальних закладів у власне користування.

Next Post

В Святошинском переулке в Киеве неизвестные силой захватывают спорную территорию, в ход пошел газ (Фото, Видео, Обновлено)

Пн Вер 5 , 2016
Kievinform.com. Сегодян Киевгорстрой с помощью титушек, которых было более 100 человек напали на местных жителей, которые стояли с барикадой с января месяца и протестовали против застройки спорной территории в районе Святошинского переулка 2. Обновлено 22:38: Завтра сутра(07:00) жители будут продолжать попытки вернуть свое имущество(заблокированные на захваченной территории личные автомобили) Обновлено […]
Святошино Титушки

Можливо ви пропустили?