У Києві перейменували вулицю на честь Героя України — донецького оперного співака

-карты.png

Фото: Гугл Карти

У Києві з’явилася вулиця імені Анатолія Солов’яненка — оперного співака, який родом з Донецька

Про це повідомляється на сайті Київської міськради.

Зазначається, що у дніпровському районі столиці перейменували  вулицю Олександра Бойченка.

«Тепер вона носитиме ім’я відомого українського співака, громадського діяча, Героя України Анатолія Солов’яненка», — йдеться у повідомленні.

Анатолій Солов’яненко народився у Донецьку в 1935 році в шахтарській сім’ї. Після закінчення середньої школи вступив до Донецького політехнічного інституту, де закінчив аспірантуру і працював викладачем на кафедрі інженерної геометрії. Удосконалював вокальне мистецтво у заслуженого артиста УРСР, видатного співака-тенора Олександра Коробейченка, брав участь у концертах художньої самодіяльності.

В 1962 був запрошений до Київського театру опери та балету, проходив стажування в театрі Ла Скала (Мілан), де став лауреатом конкурсу «Неаполь проти всіх». З 1965 — соліст Київської опери. У 1967 році був удостоєний звання заслуженого артиста УРСР, у 1975 — народного артиста СРСР.

У репертуарі Солов’яненка — 17 оперних партій, багато арій, романсів, народних пісень. Широкою є географія гастролей співака: Болгарія, Румунія, НДР, Японія, Австралія, Канада. Кілька сезонів він проспівав у нью-йоркському «Метрополітен-опера», де виконав партії в операх Р. Штрауса, Дж. Верді, П. Масканьї.

Народні українські пісні в його виконанні стали взірцем майстерності для всіх наступних співаків. Солов’яненко ніколи не був членом комуністичної партії і ніколи не заспівав жодної комуністичної пісні.

Він помер у Козині Київської області в 1999 році. Нагороджений посмертно у 2008 році званням Герой України

Присылайте нам интересные фотографии, происшествия, дтп, афиши, проблемы с ЖКХ, а так же рекламные предложения на почту: kievinform.com@gmail.com Сделаем наш город лучше вместе!
Top