Втрачений Київ. Лижний трамплін на Черепановій горі

А ви знали, що в Києві в кінці 70-х років можна було отримати масу гострих відчуттів під час стрибків з трампліна? Прямо в центрі міста, в будь-яку пору року, спортсмени могли відточувати свої вміння.


Трамплін був побудований у 1965-1967 роках. Проект розробили інженери Л. Дмітрієв, В. Шевченко, А. Городецький.

Споруда представляла собою гору розгону, з однією У-образною легкою металевою опорою, що мала висоту 45 метрів. Зверху знаходився стартовий майданчик, шириною 4 метри, до якого вели сходи шириною 0,6 метра.


З цього трампліну можна було здійснювати стрибки довжиною 65 метрів. Гора приземлення знаходилась на природному рельєфі. Трамплін був застелений штучною травою, завдяки чому міг використовуватись в будь-який сезон.


Поряд з основною спорудою побудували глядацькі трибуни та судівську вежу. Також був споруджений дитячий тренувальний трамплін.

Лижний трамплін був популярним серед спортсменів. Вже до 1977 року на ньому було поставлено декілька рекордів СРСР.

З часом його стан все погіршувався. Споруду не ремонтували, стрибки були заборонені. І у 2004 році його демонтували. Зараз на Черепановій горі залишився лише бетонний фундамент.

Автор: Марина Пєтушкова 

для ІНФОЛАЙФ

інші статті автора

Next Post

«Квантовий стрибок Шевченко» повертається: де подивитися виставку

Пт Бер 8 , 2019
У Києві багатостраждальну виставку постерів «Квантовий стрибок Шевченко», яку в лютому розмістили в метро, ​​довелося достроково зняти через витівки вандала. Однак тепер вона відкриється в Об’єднаних Арабських Еміратах. Гучну виставку художника Олександра Грехова можна буде побачити 9 та 10 березня в Абу-Дабі в N2N Gallery. Її відкриють з нагоди шевченківських […]

Можливо ви пропустили?