В 1934 році у київському оперному театрі був аншлаг. Містяни скуповували квитки, вони хотіли послухати спів Оксани Петрусенко, яку лагідно називали “Український соловейко”
А народилась співачка в 1900 році в досить бідній родині в Севастополі. Батько помер через рік після народження дочки, мама важко працювала. В 15 років Оксана кинула навчання, щоб піти працювати на взуттєву фабрику. Тяжкі умови праці, маленька зарплатня. Але в родині постійно звучали пісні. Оксана співала вдома, виступала в хорі, в дуетах та сольно.
![](http://prosvita-ks.co.ua/sites/default/files/styles/large/public/petrusenko.jpg?itok=PQo6yt1V)
Одного разу повз їх подвір`я проходив выйськовий капельмейстер, почув спів Оксани і запропонував матері відправити дівчину на навчання його коштом. В 1918 році Оксана поїхала в Херсон і влаштувалась в український державний театр під керівництвом Юрія Шумського. В тому ж театрі вона познайомилась зі своїм першим чоловіком, Петром Бойченко. Він, зокрема, придумав її сценічний псевдонім. Проте подружнє життя не склалось.
![](http://www.kryminfo.net/wp-content/uploads/2014/02/%D0%9E%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D0%B2-%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D0%9D%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8.jpg)
Вона почала співати в музично-драматичному театрі імені Лисенко в Києві. Її слава росла. В той же час, Оксана зустрічає Мефодія Семенюту-Борило. Це були епізодичні стосунки. Але після них Петрусенко стала мамою. Син Володимир народився в 1925 році. Співачка почала гастролювати з трупою Сагатовського по всій Росії, син виховувався в умовах буремного акторського життя. Тоді ж вона вдруге одружується, проте знов невдало.
![](http://www.vilavi.ru/raz/petrus/img/05.jpg)
І хоча в особистому житті Оксани Петрусенко все було складно, на сцені вона зачаровувала глядачів. Її спів високо оцінювали Іван Козловський, Панас Саксаганський, Марія Заньковецька. Вона стала співати в Київському оперному театрі, отримала орден “Знак відзнаки”, кожен виступ збирав аншлаги.
В 40 років жінка зустріла Андрія Чеканюка, редактора газети “Комуніст”, члена ЦК КП України. І закохалась. Проте у чоловіка вже була родина. Оксана не стала розбивати сім`ю, але народила від коханого сина, Олександра.
А через вісім днів після народження дитини – загинула. Офіційна причина смерті тромб, проте ходили плітки про отруєння.
Чеканюк сина не визнав, дітей до себе забрала подруга загиблої.В 1944 році Володимир помер від туберкульоза, Олександра виховала і виростила Алла Педченко (шанувальниця співачки).
Автор: Марина Пєтушкова
для Київ Інформ