Бездротова гарнітура це не просто аксесуар, а необхідний для життя інструмент: музика, навчання, робота, тренування, — все це робити простіше з якісними навушниками. Але які обрати? Щоб обрати гарнітуру, яка справді покращить якість життя, важливо врахувати не лише звук, а й зручність, автономність, спосіб використання та бюджет. У цьому гіді — прості поради, які допоможуть зробити правильний вибір.
Де купувати?
Перш за все, варто довіряти лише перевіреним магазинам, які гарантують оригінальні моделі. Великий вибір якісних навушників є у маркеті https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/naushniki_oppo.html.
Там можна бути впевненим, що придбана гарнітура буде надійно та довго служити своєму власнику.
Якої бувають форми і конструкції?
Гарнітура може мати різну форму, і при виборі варто виходити із своїх власних уподобань?
- Вкладиші — компактні навушники, що вставляються у вушну раковину, не проникаючи глибоко.
- Вакуумні (внутрішньоканальні) — вставляються глибше у вухо, забезпечують кращу звукоізоляцію.
- Накладні — кріпляться на вуха, не повністю їх закриваючи.
- Повнорозмірні — повністю охоплюють вуха, зазвичай забезпечують найкращу якість звуку.
За типом конструкції бувають відкриті та закриті навушники. Відкриті пропускають зовнішні звуки, натуральніше звучання, а закриті забезпечують ізоляцію від зовнішнього шуму.
Скільки можуть працювати?
Час роботи гарнітури визначається ємністю батареї. Компактні моделі, як-от вкладиші, мають менші акумулятори (30–80 мА·г на кожен навушник) і працюють 4–8 годин без кейса. Зарядний кейс додає кілька повних зарядок. А повнорозмірні гарнітури можуть мати акумулятори понад 500 мА·г і забезпечувати до 30–40 годин роботи.
Мікрофон
Варто звернути увагу не лише на якість звучання гарнітури, а й на мікрофон.
Бувають однонаправлені або кардіоїдні мікрофони, які краще зменшують шум з навколишнього середовища, захоплюючи лише голос користувача, а всеспрямовані записують звуки з усіх сторін. Деякі моделі мають опцію шумозаглушення, що підвищує якість запису в шумних умовах. Що стосується частотного діапазона, то чим він ширший (зазвичай 100–10 000 Гц), тим природніше звучання голосу.
І останній, але напевно один із найважливіших факторів, це ціна. Гарнітура може коштувати як декілька сотень гривень, так і декілька тисяч. Ціна формується на основі технічних характеристик, зручності та репутації бренда.
Обирайте гарнітуру, яка буде максимально відповідати вашим потребам і бажанням. І додайте музики у повсякденне життя.