Забудовник планує добудувати скандальну “Сонячну Рів’єру”

Державна корпорація “Укрбуд” планує повністю добудувати житловий комплекс “Сонячна Рів’єра” на Микільській Слобідці.  

Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”, спільного проекту Радіо Свобода та каналу “UA:Перший”.

Попри на кількарічне протистояння громади, міська влада дала дозвіл добудову двох будинків ЖК на Микільській Слобідці. А забудовник не відмовляється від своїх попередніх планів і має намір звести усі висотки комплексу.

Будинки зводять у стометровій прибережно-захисній смузі, де будівництво заборонене, на території, яка за Генпланом є зеленою зоною. Крім того, земля під двома недобудами – це пам’ятка ландшафту.

Як відомо, скандальне будівництво комплексу “Сонячна Рів’єра” на Микільській Слобідці веде Державна будівельна корпорація “Укрбуд” і екс-депутат Київради від “УДАРУ” Максим Микитась.

Активісти і місцеві мешканці наголошують: будівництво ведеться з порушеннями.

Зокрема, щоб надати легальних форм будівництву в забороненій 100-метровій зоні Дніпра, було створено висновок “Інституту Генерального плану міста Києва” – про те, що насправді це не берег “великої ріки” Дніпро, а лише “середня річка” Десенка, і захисна смуга тут становить тільки 50 метрів.

У Патріаршому соборі, що на вулиці Микільсько-Слобідській, біля якого ведеться скандальне будівництво житлового комплексу, з’явились тріщини.

“Укрбуд” каже, що річка – не річка, а прибережна зона – смітник.

Однак інвестори зазначають, що будівництво є законним і має завершитися. При цьому вони не виключають, що зведуть не лише розпочаті два будинки, а реалізують цілий  комплекс висоток на березі.

15 грудня 2016 року “Укрбуд” викупив земельну ділянку під двома будинками у рекреаційній зоні на Микільській Слобідці, а 17 лютого 2017 року Департамент містобудування та архітектури видав містобудівні умови для добудови 2 будинків.

Голова ради директорів “Укрбуду” Юрій Пелих заявляє, що у цьому місці протікає не Дніпро, а Русанівська протока, частина річки Десенки, де будувати можна за 50 м від води. А рекреаційну зону він називає смітником.

Мер Києва Віталій Кличко переконаний, що два розпочаті будинки треба добудувати.

У свою чергу Пелих наголошує, якщо зможуть добудувати перші 2 будинки, то з іншими проблем не буде.

“По тих будинках, які будуються далі, там нема проблем, бо вони виходять за 100 метрову зону. Там проблемного будівництва немає”, – сказав Пелих.

Таким чином “Укрбуд” планує звести цілий комплекс, яким його запланували з самого початку.

 

Next Post

Тільки для "своїх". У Києві з'явилася приватна набережна (ФОТО)

Нд Бер 12 , 2017
Рендери та яскраві облаштовані набережні, які часто обіцяють забудовники для всіх охочуючих заспокоюють противників будівництв. Наче і нічого поганого в нових просторах, але пройтись в реальному житті такою набережною не вийде, все тільки для своїх і загороджено парканом. Пише Віктор Загорулько на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. “Тисячам аборигенів люб’язно дозволяється подивитися на […]
Частная-набережная-Киев

Можливо ви пропустили?