Київський фунікулер показали з незвичного ракурсу, фото

У мережі оприлюднили незвичайне фото київського фунікулера. Унікальний столичний транспорт було знято з висоти пташиного польоту.

Унікальні фотографії опубліковані на сторінці “Спрага: у Києві цікаво” у соціальній мережі Facebook.

Фунікулер

Додамо, що фунікулер у Києві – це унікальна транспортна система, яка з 1905 року з’єднує Верхнє місто з Подолом. Київський фунікулер став другим в Україні після одеського. Довжина маршруту складає 222 метри, хоча під час відкриття цей шлях був коротшим і доходив лише до Боричевого току. До 30-х років фунікулер вважався частиною трамвайної мережі міста. Сучасний вигляд він набув у 1984 році. Тоді провели генеральну реконструкцію та збудували нові вестибюлі, прикрашені вітражами українських художників В. Задорожного та М. Шкарапути.

Київський фунікулер вважається пам’яткою архітектури та найбезпечнішим столичним транспортом. За понад 100-річну історію на ньому сталася лише одна аварія і без жертв.

Next Post

Зимовий Київ на листівках минулого сторіччя

Чт Січ 4 , 2024
Прогрес настільки стрімкий, що вже важко уявити, яким Київ був ще на початку минулого століття, однак завдяки оприлюдненим листівками, ми маємо змогу побачити його у всій зимовій красі. У галереї представлено 5 листівок Зимового Києва, на яких можна побачити старенький фунікулер, Володимирську гірку, Купецький сад та монумент Володимира, що споглядає ще на […]
Зимовий Київ

Можливо ви пропустили?