Яким буде бюджет Києва на 2021 рік

Наступний рік в Києві пройде під девізом “Мости – наше все”. Так образно помітили кілька депутатів вчора на сесії.

Грошей на витрати в бюджеті-2021 Києва буде на 6 млрд грн менше, ніж у цьому році. І в першу чергу їх витрачатимуть на розв’язки і шляхопроводи. Хоча якщо підсумувати цифри, то найбільше з’їдять зарплати бюджетників і утримання суспільних місць, повідомляє інтернет-видання

Режим економії

Доходи бюджету майбутнього року прогнозуються всього на 755,2 млн грн більше, ніж у цьому році, – 59,2 млрд грн. Переважна частина надходжень, як зазвичай, – місцеві податки і збори, плата за оренду землі і штрафи. Як сказала директор департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник, середня зарплата в 2021 році закладена в бюджет на рівні 18 600 грн проти нинішніх 16 800 грн, які прогнозувалися, але не сталося. І в першу чергу через те, що багато підприємств змушені були працювати на карантині. Це стосувалося не тільки малого та середнього бізнесу, який постраждав найбільше, але і бюджетних підприємств, де з-за вимушених канікул люди перебували вдома і отримували по 2/3 зарплати.

Тим часом витрати бюджету зменшуються. Заплановано 56,57 млрд, хоча в цьому році витратили 62,4 млрд грн.

“Ми позичали де могли, виділяли гроші і з держбюджету. Цього року зменшення фінансування практично по всіх сферах”, – пояснив глава департаменту фінансів Володимир Репік.

Зарплати вчителям та доплати медикам

Третю частину бюджету – близько 24 млрд грн – виділяється на освіту. Причому це чи не єдина сфера, де витрати помітно підвищуються – на 3,2 млрд грн. Правда, як зауважила на сесії депутат і профільний заступник Кличко Ганна Старостенко, гроші йдуть в основному на зарплату, оплату комунальних послуг та пільгове харчування школярів, в першу чергу молодших класів. На нього передбачено аж 400 млн грн. і це при тому, що з-за карантинних обмежень харчування учнів – це в основному бутерброди і трохи фруктів / овочів.

Істотно скорочується фінансування медицини – з 7,99 млрд до 5,66 млрд грн, що, природно, викликало масу коментарів з боку депутатів, і, зокрема, обурення голови профільної комісії Марини Порошенко, яка сказала, що в нинішній обстановці це неприпустимо. Глава департаменту фінансів Володимир Репік пояснив депутатам, що більшу частину коштів виділяє на фінансування лікарень (з розрахунку на обслуговування пацієнта) і зарплати медиків, в тому числі сімейних лікарів, Національної служби здоров’я.

Втім, єдиний практикуючий лікар в Київраді Наталія Берікашвілі ( “Єдність”) підкреслила, що надбавки медикам, які на себе бере місто, замалі. “Скоро до нас ніхто не захоче, муніципальні клініки не витримають конкуренції”, – говорить депутат. А її колега Олександр Омельченко запропонував виділити для мера Кличко окремого заступника з медицини. На що мер заперечив, що місто в попередні роки зробив багато для поновлення лікарень і поліклінік, провівши капремонти, зокрема, в Олександрівській та лікарні швидкої допомоги на лівому березі. А в цьому році ще й заплановані нові ремонти в медичній сфері, не кажучи про фінансування заходів з лікування ковіда.

У той же час на соцзахист грошей виділяють більше на 300 млн – 5 млрд грн. правда, якщо в минулому році в витратах крім адресної допомоги (до свят, наприклад. – Ред.) Були передбачені 400 млн грн на придбання житла для черговиків квартирного обліку та 50 млн грн – на придбання квартир для дітей-сиріт, то в цьому році , як акцентував Володимир Яловий (ОТЗЖ), цього немає.

Мости і дороги

Удвічі планують скоротити витрати на будівництво – до 3,1 млрд. І на 2,5 млрд – до 8,8 млрд грн – на транспортну інфраструктуру та дорожнє будівництво. Як підкреслила директор департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник, в пріоритеті – будівництво метро, і не тільки на масив Виноградар, а й на Троєщину, побудувати яке обіцяють вже років 20.

Також, за її словами, виділені гроші на утримання і ремонти мостів Метро, Північного і Південного, а також на проектування капремонту мосту Патона, який уже два роки як визнали аварійним,. Але в бюджеті є всього лише сума в 20 млн з 5 млрд грн, потрібних для моста. Причому раніше Віталій Кличко заявляв, що потрібні всі 7 млрд грн.

З “мостових” грошей 156 млн планується виділити і на Подільський міст, загальна вартість будівництва якого в бюджеті оцінюється в 11,25 млрд грн.

Справедливості заради, гроші на ремонти дощової каналізації, освітлення, ремонт хрущовок, асфальту і трамвайних шляхів заклали, як на лівому, так і на правому березі. Ці гроші передбачені як в бюджеті, так і в Програмі соцрозвитку Києва.

Вчора на сесії депутати поки тільки знайомилися з бюджетом і прийняли його до розгляду, а остаточно затвердити, згідно з Бюджетним кодексом, Київрада повинна 25 грудня. Але дві фракції – “Єдність” і ОПЗЖ – вже заявили, що не будуть за нього голосувати.

“Це бюджет не розвитку, а стагнації. У ньому не передбачено достатньої кількості коштів на оновлення старого фонду. Я вважаю, що Київраді необхідно звернутися до парламенту з проханням залишати в Києві 60% від податків на доходи фізосіб, як належить за законом, а не 40%, як це відбувається зараз “, – заявив Володимир Яловий.

Головні цифри бюджету Києва

  • Доходи – 59,2 млрд грн (2020 рік – 58,42 млрд грн)
  • Витрати – 56,6 млрд грн (2020 рік – 62,4 млрд грн)
  • Освіта – 24,1 млрд грн (2020 рік – 20,9 млрд грн)
  • Соцзахист – 5 млрд грн (2020 рік – 4,7 млрд грн)
  • Охорона здоров’я – 5,6 млрд грн (2020 рік – 7,9 млрд грн)
  • ЖКГ – 1 млрд грн (Було – 2,9 млрд грн)
  • Транспортна інфраструктура – 8,8 млрд грн (2020 рік – 11,3 млрд грн)
  • З них будівництво і реконструкція – 3,1 млрд грн (2020 рік – 6,8 млрд грн)
  • Київрада – 143 млн грн (2020 рік – 292 млн грн)
  • КМДА – 902 млн грн (2020 рік – 402 млн грн)

Next Post

Проїзд у маршрутках може подорожчати до 12 гривень

Вт Гру 15 , 2020
У Києві та області в маршрутках проїзд можуть підняти після 24 січня до 12 гривень. «Хто вийде і виживе після локдауна, це вже будемо бачити, хто зможе виїхати, хто не зможе, і далі буде вирішуватися, яка буде ціна … Вартість може вирости до мінімум 12 гривень. У першому кварталі наступного […]

Можливо ви пропустили?