Директор київського департаменту соціальної політики Руслан Світлий прокоментував стан бездомних в умовах карантину.
“У місті налагоджена ціла система, яка дозволяє бездомним влаштувати особисте життя і приносити користь суспільству. Але набагато краще нічого не робити і жити на вулиці”, – сказав Світлий виданню “Заборона”.
Він вважає, що місто проводить повний цикл соціалізації безхатченків і вважає, що громадські організації “загодовують” і “розбещують” їх.
“Я навіть сварюся з ними. Вони їх загодовують, одягають, дають їм притулок. Я говорю – навіщо? Їх же стає більше. Нам треба, щоб організації не розбещували бездомних. Нехай ідуть працювати”, – говорить він.
На питання, де бездомні можуть знайти роботу в умовах карантину, Руслан Світлий каже: “Ніде”. У той же час він застерігає, що волонтери можуть понести відповідальність за те, що годують бездомних.
“Вони повинні відчувати потребу. Потрібно, щоб вони не звикали до комфорту”, – говорить Світлий.
В умовах карантину в двох точках (у вокзалів) так званий соціальний патруль роздає безпритульним їжу -приблизно 300 порцій. Основна мета, каже Світлий, донести бездомному, що треба приносити користь і жити в суспільстві. Для так званої “соціалізації” працює центр для бездомних, але він розташований навіть не в Києві, а в 60 кілометрах від нього. “Там сосновий ліс, рекреаційна зона, берег Київського моря, триразове харчування – фактично комфортний санаторій”, – стверджує чиновник.
Волонтер Юрій Ліфансе заперечує: цей центр створили переважно для людей з інвалідністю або похилого віку, які не можуть подбати про себе. А про соціалізацію в 60 кілометрах від Києва точно не може йти мови.