Ця невеличка вулиця вперше виникла на мапі міста в 1837 році. Її довжина складає всього 600 метрів, проте вона має вельми цікаву історію.
У чотирьохповерховому будинку жовтого кольору під номером 9 в свій час мешкало подружжя Русових. Без Олександра та Софії в той час в Україні не проходив ні один відомий захід в сфері освіти та культури. Саме завдяки їм в Києві був відкритий перший дитячий садок. Також у цьому будинку мешкав історик та міністр іноземних справ УНР Дмитро Дорошенко.
![Будинок номер 9 по вулиці Назарівській](https://preview.ibb.co/izZ84o/DSC02628.jpg)
Фасад будинку прикрашений вишуканою лепниною, а над центральним входом розміщена морда лева, хоча вже з відбитою нижньою частиною.
![Лев над входом до будинку](https://preview.ibb.co/d6Wo4o/DSC02629.jpg)
У будинку номер 15 в свій час зупинявся Михайло Коцюбинський.
![Назарівська, 15](https://preview.ibb.co/fqf9AT/DSC02621.jpg)
В будинку № 17 мешкав видатний історик М. Владимирський-Буданов.
![вул. Назарівська, 17](https://preview.ibb.co/jcNBPo/DSC02622.jpg)
![Елементи декору](https://preview.ibb.co/fKfRqT/DSC02617.jpg)
Будинок за адресою, вул. Назарівська,19 був створений спеціально для адвокатів. Його побудував Ігнатій Лєдоховський. Всередині там досить незвичайне планування. На кожному поверсі по дві 5-кімнатні квартири, де були не лише кабінет, вітальня та спальня, але і загальна на два житла приймальня.
![Назарівська,19](https://preview.ibb.co/gHKxx8/DSC02616.jpg)
Проте найвідомішим є будинок за адресою вул. Назарівська, 21. Чотирьохповерхова будівля виділяється своїм декором. Ценральний вхід прикрашає чоловіча голова, яка суровим поглядом споглядає вулицю. Маєток побудований в 1909 році для київського лікаря Трофимова (про це свідчить іменний вензель володаря над входом “Т.Н.П”). Там під час навчання в Київському комерційному інституті жив Ісаак Бабель.
![](https://preview.ibb.co/fuWMPo/DSC02612.jpg)
![Іменний вензель Миколи Трофимова](https://preview.ibb.co/nmsvjo/DSC02613.jpg)
На місці цього будинку раніше був інший (його потім знесли). Там жила певний час Олена Пчілка з дочкою Лесею Українкою. Про це повідомляє меморіальна табличка на будинку. Проте варто пам`ятати, що поетеса жила не в будівлі, а на місці, де ця будівля зараз стоїть.
![Меморіальна табличка на будинку номер 21](https://preview.ibb.co/gA4mqT/DSC02611.jpg)
Вулиця багато разів змінювала свою назву. Спершу вона була Макарівською. В 1874 отримала нове ім`я – Назарівська. В 1919 році вона стала вулицею Антоновича. В 1926 році вулицю назвали на честь Бориса Вєтрова (робітник, що загинув під час повстання на заводі “Арсенал”). І лише в 2014 році вулиці повернули стару назву – Назарівська.
![Сучасний вигляд вулиці](https://preview.ibb.co/bMxT4o/DSC02630.jpg)
Автор: Марина Пєтушкова
для Київ Інформ