Як зміниться Київ у 2020

1

Сьогодні Київ – це місто, в якому все ще присутнi будiвлi якi дісталися нам у спадок від Радянського союзу. Інтенсивне будівництво житлових та офісних багатоповерхівок, сучасних торговельних центрів сприяє розширенню меж міста.

У той самий час значні території в середмісті й біля Дніпра зайняті промисловими зонами, транспортними магістралями, складами та іншими об’єктами, що не дружні до мешканців та не використовуються ефективно. Один з ключових етапів перетворення Києва на комфортне європейське місто – переосмислення функцій таких територій, створення на місці занедбаних промзон у центрі сучасних поліфункціональних кварталів з громадськими просторами та повноцінною інфраструктурою, що дозволяє жити й працювати в одному місці.

Такі об’єкти вже реалізується в Києві. Ще ряд знакових проектів реновації SAGA Development планує розпочати в 2020 році.

Реновація Київпроекту

Будівля колишнього проектного інституту “Київпроект”, розташована в самому центрі Києва, давно не використовується за призначенням, потребує переосмислення та реконструкції.

Власник приміщення, ПАТ “Київпроект Девелопмент”, уже кілька років шукає оптимальне рішення: було розглянуто близько 10 проектів, один з них навіть отримав дозвіл на будівництво.

Зрештою власник відхилив всі запропоновані проекти та залучила до розробки оптимальних рішень SAGA Development та Perfect Group, які ініціювали просторові та соціологічні дослідження території.

Метою досліджень, які протягом 2019 року проводила команда “Агентів змін”, було розробити оптимальний сценарій реновації та запропонувати містянам саме ті функції, яких дійсно бракує району.

В результаті була розроблена концепція реновації, яка передбачає збереження модерністського зовнішнього вигляду будівлі, реставрацію сусіднього будинку-пам’ятки архітектури, спорудження підземного паркінгу на понад 500 машин, створення публічного простору та пасажів, що об’єднають вулицю Володимирську з Пушкінської, а Богдана Хмельницького – з Прорізною.

Функціональне наповнення будівлі після реконструкції має стати предметом дискусій та обговорень із залученням усіх зацікавлених сторін: мешканців та користувачів навколишніх територій, орендарів офісів у будівлі Київпроекту, проектних інституцій та архітекторів.

Девелопери пояснюють, що відкриті до будь-яких пропозицій, які допоможуть зробити майбутній проект корисним та дружнім до мешканців міста.

В основу реновації покладено філософію баухаузу. 100 років тому провідні архітектори, скульптори та митці об’єдналися для створення будівлі майбутнього як фізичного втілення концептуального контексту, а 50 років тому Київпроект об’єднав найкращих архітекторів та проектувальників Києва, які сформували образ сучасного міста.

Так само сьогодні автори ідеї реновації ставлять перед собою мету об’єднати в Київпроекті найбільш прогресивні та інноваційні бізнеси, які достойно презентують Україну в світі.

“Наша Big Idea — зробити Київпроект місцем, де збираються найсильніші, найфаховіші та найуспішніші. Для цього ми напрацьовуємо ідеї й об’єднуємо всі бізнес-компоненти в об’єкті. Ми хочемо, щоб він ставмісцем сили, місцем найбільш потужних ідей та досягнень, домівкою для людей та компаній, що гідно презентують країну, місто у світі”, — пояснив задум CEO SAGA Development Андрій Вавриш під час обговорень майбутніх функцій проекту з громадськістю”, — зазначив CEO SAGA Development Андрій Вавриш під час обговорень майбутніх функцій проекту з громадськістю.

ANDRIYIVSKY Business Space

Одне зі своїх ключових завдань SAGA Development вбачає в перетворенні Подолу в комфортний район, де старовинні будинки гармонійно поєднуватимуться з сучасною забудовою. Зараз компанія реалізує кілька проектів на Подолі, серед яких будівництво багатофункціонального комплексу на вулиці Сагайдачного за проектом Олега Дроздова.

У 2020 році девелопер приступає до реконструкції недобудованого бізнес-центру між вулицями Набережно-Хрещатицькою, Андріївською та Братською.

Проект реконструкції став результатом закритого неформального конкурсу між провідними українськими архітекторами сучасності – Олегом Дроздовим і командою Drozdov&Partners та Олексієм Пахомовим з BURO Architects. В результаті конкурсу переміг проект Олексія Пахомова, якому притаманні витончена простота та індивідуальність.

Автори проекту переконані, що втручання в історичне середовище має враховувати контекст, бути дбайливим та обережним. При цьому світовий досвід доводить, що якісно спроектований об’єкт сучасної архітектури може бути органічнішим в історичному середовищі, ніж імітація під старовину.

ANDRIYIVSKY Business Space – класичний mix-used проект, що поєднає офісні приміщення, коворкінги з обмеженою кількістю апартаментів та панорамним рестораном на даху, звідки відкриватиметься 360° панорама Подолу.

В приміщеннях бізнес-центру буде багато світла та простору завдяки панорамним вікнам правильної, майже квадратної форми. В оздобленні фасаду буде використано якісні місцеві природні матеріали, зокрема граніт і габро. Окремі частини даху будівлі будуть експлуатовані
Новий Поділ

Ще один спільний проект SAGA Development та Perfect Group на Подолі – реновація території Київського річкового порту вздовж вулиці Набережно-Лугової від Рибальського мосту до судноремонтного заводу.

Мета проекту – повернути людям територію, яка багато років була виключена з міської тканини та створити район для життя, роботи, бізнесу, відпочинку та розваг. Замість занедбаних складів тут будуть побудовані 7 сучасних європейських кварталів з житлом, офісами, коворкінгами, кафе та ресторанами, школами та дитсадками, культурним центром, публічним простором вздовж набережної та громадським пляжем.

Кожному з кварталів буде притаманна власна оригінальна архітектура, при цьому вони поєднуватимуть житлові приміщення, офіси та торговельно-розважальну інфраструктуру.

Висота будівель не перевищуватиме 8 поверхів. Житлові секції матимуть затишні внутрішні двори, закриті для автомобілів та сторонніх. Офісні площі розташуються в секціях вздовж завантажених магістралей та матимуть входи з боку вулиці.

На перших поверхах працюватимуть магазини та кафе, а з боку набережної – кафе з літніми майданчиками біля води.

Проект передбачає створення пішохідних зв’язків між кварталами, велодоріжок, просторів для прогулянок і дозвілля. Вздовж Дніпра буде створений публічний простір з набережною – комфортною, доступною, відкритою для всіх охочих та зонованою для різних видів дозвілля. У якості арт-об’єктів на території залишать вантажні крани, які тривалий час були її візитівкою.

Реалізація першого кварталу Нового Подолу, розташованого на перетині вулиць Набережно-Лугової та Нижнього валу, розпочнеться вже навесні 2020 року.

AMSTERDAM Concept Quarter

Плани SAGA з реновації промислових територій Подолу не обмежуються прибережними територіями.

Ще один проект реновації – переосмислення території колишнього Київського шовкового комбінату між вулицями Костянтинівською й Кирилівською.

Проект, який буде реалізований у партнерстві з Інтергал-Буд, передбачає зведення трьох будинків-кварталів висотою від 8 до 11 поверхів з власною інфраструктурою, підземними паркінгами, дитячими та спортивними майданчиками.

Початок реалізації проекту також планується навесні 2020 року.

BOSTON Concept House

Ще один проект реновації занедбаної промислової зоні, але вже в Оболонському районі, поруч зі станцією метро “Почайна” та майбутнім однойменним парком.

Проект передбачає можливість жити, працювати, робити покупки та розважатися в одному місці, й розрахований на сучасних молодих фахівців з різних галузей.

Це будинок з сучасною технологічною архітектурою, інтерактивним медіа-фасадом, інноваційними технологіями, повноцінною інфраструктурою для життя, роботи та відпочинку.

Інфраструктурні об’єкти складатимуть майже половину площ комплексу. Для роботи на території передбачені офіси, коворкінги, конференц-зали та творчі студії, для дозвілля – кафе, ресторани, магазини, зона для пікніків, прогулянкова зона вздовж річки Почайна, парк та суспільні простори.

Для автомобілів запроектований підземний паркінг, для занять спортом – спортивні майданчики, велодоріжки, скейт-парк. На території будуть майданчики для вигулу домашніх улюбленців, дитячі майданчики та дитячий садок.

SAGA Development взяла на себе амбітну місію розвитку міста за допомогою екосистеми партнерств. Це великий виклик як для самої компанії, так і для інших гравців девелоперського ринку, яким доведеться докласти немало зусиль, щоб досягти планки, яку задала SAGA Development. Водночас це дає надію на перетворення на дійсно європейське, сучасне та дійсно комфортне для мешканців місто.

Джерело

1 thought on “Як зміниться Київ у 2020

  1. Під виглядом реконструкції «Київпроекту» хочуть побудувати будинок висотою 100 метрів:
    nashigroshi.org/2020/01/14/pid-vyhliadom-rekonstruktsii-kyivproektu-khochut-pobuduvaty-budynok-vysotoiu-100-metriv/

Comments are closed.

Next Post

Байкове кладовище. Забуті склепи видатного Городецького

Нд Січ 26 , 2020
Владислав Городецький – найбільш оригінальний та екстравагантний київський архітектор. Його будинки дивують з першого погляду. Але крім добре відомих «Будинку з химерами», Караїмської кенаси, костелу святого Миколая, в Києві є ще споруди цього архітектурного генія. На Байковому кладовищі вони закинуті, а в деяких з них зараз смiтники та “вбиральнi”. Мавзолей […]
Склеп вітте

Можливо ви пропустили?