З початком нового навчального року в українських школах введуть новий предмет. З 1 вересня учні 10-11 класів вивчатимуть курс «Фінансова грамотність». Для цього вже розроблена навчальна програма і підготовлено посібники. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.
Навчальні матеріали були створені проектом USAID «Трансформація фінансового сектора» у співпраці з МОН та ДВНЗ «Університет банківської справи».
Новий посібник складається з п’яти розділів:
- «Введення в особисті фінанси»;
- «Фінансова система і фінансові послуги»;
- «Заощадження та інвестиції»;
- «Запозичення і кредит»;
- «Як себе захистити».
Як наголошується, ці навчальні матеріали повністю враховують зміни, які відбулися за останні п’ять років на міжнародних фінансових ринках та на фінансовому ринку України.
«Вони повністю враховують зміни у фінансовій сфері за останні 5 років. Так, є блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюта, електронними грошима, платіжними інтернет-інструментами і т.д. », – пояснили в Міносвіти.
У той же час представники Проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» впевнені, що читачами нових підручників стануть не тільки учні середніх шкіл, а також їхні батьки та родичі, які зможуть знайти в посібнику корисну для себе інформацію.
«1 вересня українські школярам буде запропоновано курс фінансової грамотності, не поступається кращим курсам Європи і США. Працюючи над цим проектом разом з МОН, ми мали на меті навчити наступні покоління українців того, як, коли і чому потрібно користуватися фінансовими послугами. Ми сподіваємося, що цей курс стане основою для реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності в Україні », – підкреслив Роберт Бонд, керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектора».