У музеї Шевченка пропонують нове прочитання “Катерини”

У Національному музеї Тараса Шевченка презентують оновлений зал, розпочинаючи проект “Катерина: ВКЛ/ВИКЛ”.

Про це пише “Історична правда”.

Музей не просто повертає в експозицію знакове полотно Тараса Шевченка “Катерина” (1842 р.), а й розглядає його в комплексі з однойменною поемою (1838 р.) та у зв’язку з сучасними гендерними дослідженнями.

Історія Катерини – головної героїні і художнього, і літературного творів Шевченка – не просто про ошукане кохання селянської дівчини. Це історія упослідженої в українській традиційній культурі “інакшої” жінки. А “інакша” вона через те, що не вписується у визначені соціумом “ідеали”.

Презентація проекту, що відбудеться 28 лютого 2019 року, – це нагода поговорити про:

– вимоги традиційного суспільства до ідеальної жінки і покарання для неї у випадку порушення норм народної моралі,

– еволюцію образу покритки в літературній творчості Шевченка,

– приховані сенси, які “закодував” художник у своєму полотні.

Автори проекту також спробують відповісти на питання, чи є якась різниця у ставленні Шевченка до жінки залежно від дотримання чи недотримання нею певного сценарію народження дітей? На чиєму боці виступає поет: упослідженої матері чи традиційного суспільства? Наскільки він об’єктивний в оцінках причин появи покриток і які стереотипи сформував чи зруйнував для сьогодення?

Відкриттям оновленого залу завершується музейний проект “Справа №1842”, за допомогою якого музейники обіграли відсутність картини в експозиції на період реставрації рами.

28 лютого 2019 року, о 19:00.

Місце: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12

Вхід вільний.

 

Джерело: Інфолайф

Next Post

Стало відомо, скільки вихідних буде в українців в березні

Пт Бер 1 , 2019
У березні 2019 роки українці будуть відпочивати 11 днів, причому одні з цих вихідних будуть довгими. Цього року Міжнародний жіночий день 8 березня припадає на п’ятницю, тому вихідними стануть три дні поспіль – 8, 9 і 10 березня. Робочими в березні будуть 20 днів з 31, передають Українські Новини. Березень […]
Пешеходный-мост-Киев

Можливо ви пропустили?