Найстаріший будинок Києва, побудований у 18 столітті, розташований на Контрактовій площі, 7. Він все ще належить родині Нечаєвих, пращур яких купив будинок у 19 столітті.
Про історію будинку розповіло видання Gazeta.ua.
Першим власником садиби був дворянин Леонтій Вишневський. Він перебудував дім, перший поверх зробив кам’яний. Завдяки цьому йому вдалося пережити пожежу на Подолі 1811 року, коли вогонь знищив тисячі будинків та понад десяток церков.
Максим Нечаєв купив цю садибу з виходом на Контрактову площу у 1891 році. Тоді тут виготовляли відомі в Києві “Нечаєвські пряники” і торгували ними під час контрактових ярмарків.
1931 року радянська влада розстріляла двох синів Нечаєва. Загалом вісім членів сім’ї у роки радянської влади розстріляли, один загинув у бою під Крутами. З початком Другої світової всіх, хто вижив, повернулися до Києва.
1962 року будинок націоналізували, залишивши господарям лише кімнату на другому поверсі. По сусідству заселили п’ять сімей. Після перебудова правнук Максима Нечаєва повернув будинок у власність родини.
Наразі будинок має статус пам’ятки архітектури і охороняється державою.
Кажуть, що на клавіатурі ноутбука можна знайти більше крихт, ніж у пакеті з печивом. І…
Перша річ, яка спадає на думку — чи врятують під час загоряння домашні вогнегасники. Питання…
Серцево-судинні захворювання – одна з найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Вони можуть проявлятися у вигляді артеріальної…
Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9549, який пришвидшує будівництво мереж мобільного звʼязку, повідомив глав Мінцифри Михайло Федоров. Як…
Напередодні Дня Національної гвардії Нацбанк випустив в обіг нову пам’ятну монету «Національна гвардія України». Про це йдеться на…
Самовирівнювальні підлоги та стяжки – ключові елементи будівельного процесу, що забезпечують рівність і надійність підлогового…