З’явилось архівне фото Солом’янського району Києва – на фотографії помітно, якою була Солом’янка у далекому XIX столітті.
Видання “Апостроф“, посилаючись на “Клуб Корінного Киянина” покаже, як виглядала столична Солом’янка у 1880-х роках.
До фотографії залишили наступний допис: “Солом’янка. Такою вона була в 1880-х роках”.
Цікаво зауважити, що з середини XIX століття територія, відома нині як Солом’янка, почала активно розвиватися як передмістя Києва. Перші згадки про поселення в цьому районі з’являються у 1846 році, коли на карті було позначено декілька будинків у місці, що зараз відоме як Нижня Солом’янка.
Вже у 1858 році ці землі використовували як пасовисько, а за рік до цього територію включили до меж Києва.
Пізніше, у 1865 році, на карті вперше з’являється назва – хутір Солом’янка. До 1860-х років місцевість стала відома як робітниче селище, розділене на Нижню та Верхню Солом’янку. Залізничне сполучення, а також будівництво вокзалу та майстерень у 1868-1870 роках сприяли стрімкому розвитку цього району.
Крім того, у 1895-1897 роках була зведена кам’яна Покровська церква, що сьогодні є найстарішим храмом у районі. Через кілька років Солом’янку намагалися виділити у окреме місто (Олександрію), але ці плани так і не були реалізовані.
Вже в 1910 році територія офіційно увійшла до меж Києва, що значно збільшило її населення і сприяло подальшому розвитку.
Сьогодні цей район столиці має кардинально інший вигляд – чисельні багатоповерхівки, розвинена інфраструктура та будівельні крани, що зводять нові житлові комплекси. Якщо порівняти архівне та сучасне фото, то столичну Солом’янку можна не впізнати.
У 1912 році Київ отримав свій перший хмарочос — грандіозну споруду Лева Гінзбурга. Будівля висотою…
Попри складні воєнні часи, Україна впевнено тримає курс на діджиталізацію, демонструючи результати, що справді вражають.…
15 років від ідеї до реалізації 7 квітня 2009 року генеральний директор GSC Game World Сергій Григорович…
Не знаєш, що робити – затвердь чергову ядерну доктрину. Схоже, саме так мислять у путіна…
Президент України Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді так званий план стійкості – внутрішні кроки,…
У ніч на 19 листопада, Україна вперше вдарила ATACMS по території Росії. Про це повідомляє…