Як виглядала вулиця Гончарна на початку ХХ століття. Історичні фото

До будівництва кварталу “Воздвиженка”, що знаходиться у Подільському районі Києва, на одній з найдавніших вулиць Києва Гончарній розташовувалися прості одно- або двоповерхові будиночки.

Який вигляд мала вулиця, розповіли у Facebook-спільноті “”Спрага”: в Києві цікаво”.

Так, вулиця Гончарна розташовується в урочищі Гончарі між Старокиївською горою та її відгалуженням – дитинцем. Вона пролягає від Воздвиженської вулиці до тупика. В кінцевій частині прилучаються сходи на Старокиївську гору. При цьому назва походить від промисловості, яка тут процвітала. Забудова вулиці була досить скромною через складний рельєф та незручний під’їзд.

“Вулиця належала за міським розкладом до 4-го розряду. Переважала одно-двоповерхова садибна забудова будиночками на 3-5 вікон. Тільки у 1914 р. її перевели у 2-й розряд. У цей час тут було збудовано кілька пристойних цегляних будівель”, – йдеться у повідомленні.

Одна з будівель, що залишилася донині, це чотириповерховий будинок під номером 11.

Наприкінці 1980-х років XX століття відбулася реконструкція старої забудови вздовж Гончарної вулиці. На початку XXI століття тут розпочалося будівництво елітного житлового комплексу “Воздвиженський”, який мав відтворити архітектурний стиль минулого століття на цій вулиці.

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Історичні фото

Next Post

Як виглядав Андріївський узвіз до реконструкції. Історичні фото

Нд Гру 10 , 2023
Історики оприлюднили архівні фото та показали, як виглядав Андріївський узвіз у Києві ще до масштабної реконструкції. Публікації зі світлинами з’явилися у кількох тематичних Facebook-спільнотах. Спільнота “Спрага” нагадує, що масштабна реконструкція Андріївського узвозу розпочалася у 1982 році, але вперше цю вулицю вирішили реставрувати наприкінці 1970-х. Радянська влада готувалася відзначити 1500-річчя Києва, […]
Андріївський узвіз

Можливо ви пропустили?